Rya Kihlstedt

Rya Kihlstedt

Celé jméno: Rya Kihlstedt
Místo narození: Lancaster, Pennsylvania, USA
Známé projekty: Heroes Reborn, Sám doma 3Dexter

Datum narození: 23.6.1970 (51 let)

Rya Kihlstedt je americká herečka, která se narodila v Pennsylvanii a na vysoké škole Skidmore College absolvovala studium divadelních umění. Svůj filmový debut měla v roce 1993 v akčním thrilleru s názvem V zajetí ledu. O dva roky později se objevila v seriálu Heaven & Hell: North & South, Book III a ztvárnila Lizzie Elmsworth v seriálu The Buccaneers.

V roce 1997 zazářila jako Alice Ribbons v komedii Sám doma 3. Následují rok si zahrála ve sci-fi Drtivý dopad a nezávislém snímku Jaded. Kromě toho si zahrála po boku Petera Gallaghera v televizním filmu Brave New World.


Herečka si následně dala od hraní desetiletou pauzu a soustředila se na výchovu svých dvou dětí, Avy a Giovanniho. Ty má se svým manželem, hercem Gilem Bellowsem, jehož si vzala v roce 1994. Ke hraní se vrátila v roce 2009, a to komediálním filmem Ženy v nesnázích. Poté si zahrála v několika filmech i televizních seriálech, z těch zmiňme například Dextera, Nashville, Heroes Reborn, One Mississippi, Charmed či Love in the Time of Corona.

V roce 2019 též propůjčila svůj hlas postavě Kate Laswell ve videohře Call of Duty: Modern Warfare. Její sestrou je skvělá houslistka Carla Kihlstedt.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Charmed (2018) Julia Wagner 2018 2019 1
Heroes Erica Kravid 2015 2015 1

Filtr seriálů