Sarita Choudhury

Sarita Choudhury

Celé jméno: Sarita Catherine Louise Choudhury
Místo narození: Blackheath, Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Homeland, Blindspot, The Path, Jessica Jones

Datum narození: 18.8.1966 (57 let)

Sarita Choudhury je původem z Velké Británie, kde se narodila roku 1966, a to Angličance Julii Patricii a Prabhasi Chandrovi Choudhurymu, který je původem z Bengálska. Jako malá hodně se často stěhovala se svou rodinou. Vzdělávala se na Queen's University v Kanadě, kde studovala ekonomii a filmografii. Má celkem dva bratry, staršího Chandru Paula Choudhuryho a mladšího Kumara Michaela Choudhuryho.

Kariéru odstartovala roku 1991, přičemž na začátku své kariéry se věnovala především filmovým rolím. Znát ji můžeme například ze snímků Dům duchů, Hajzl, Kámasútra, Dokonalá vražda či Gloria.

Od roku 1998 se začala objevovat v seriálech a těm se dnes především věnuje. Po její počáteční roli v seriálu Homicide: Life on the Street si zahrála například v seriálech Deadline, 100 Centre Street, Kings a The Philanthropist.

Jednu ze svých největších rolí ukořistila roku 2011 v seriálu Homeland, kde si zahrála Miru Berenson. Působila tu sice až do roku 2017, nicméně během toho se věnovala jiným rolím. V letech 2015–2016 jsme ji mohli vidět v seriálu Blindspot jako Sophii Varmu, v letech 2016–2017 se objevila v seriálu Madam Secretary a větší role si zahrála i ve filmech Řidičský průkaz a Hologram pro krále.

Roku 2018 si zahrála v seriálech Strangers, Instinct a The Path, přičemž největší roli měla v posledním jmenovaném seriálu, kde se objevila jako Lilith. Vidět jsme ji mohli i v seriálu Jessica Jones, kde si roku 2019 zahrála Kith Lyonne.

Kvůli roli ve filmu Kámasútra se musela naučit tancovat klasické indické tance. Cvičila je celkem tři týdny. Jednu dobu údajně měla romantický vztah s hercem Samem Rockwellem, nicméně nic většího z toho nevzešlo.

Foto CC BY 2.0 David Shankbone, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Defenders Kith Lyonne 2019 2019 1
Homeland Mira Berenson 2011 2017 5

Filtr seriálů