Sebastian Rudolph

Sebastian Rudolph

Celé jméno: Sebastian Rudolph
Místo narození: Berlín, Německo
Známé projekty: Dark, Stalingrad, Altes Land

Rok narození: 1968 (56 let)

Sebastian Rudolph je oblíbený německý divadelní herec. Je synem herečky Hildegard Schmahl a režiséra Niels-Petera Rudolfa. Sebastian měl svou budoucnost předem danou a bez rozmýšlení šel ve stopách svých slavných rodičů. Po ukončení stáží a absolvování studií, v nichž se zaměřoval na divadelní herectví, se pevně zabydlel v Hamburku, kde sehnal práci v tamním divadle Thalia.

V roce 1989 obdržel na počátku devadesátých let největší pozornost za své role v komedii Manta a ve válečném drama Stalingrad, kde ztvárnil Gega. Od té doby se mu nabídky na filmové role jenom hrnuly. Zahrál si ve více než 35 filmech a spolupracoval s režiséry, jako jsou Luc Bondy, Schorsch Cameroon, Christoph Marthaler, Stefan Pucher, Falk Richter, Christoph Schlingensief a Robert Wilson. Z divadelního sboru Thalia neodešel a seznámil se zde se svou budoucí seriálovou partnerkou Majou Schöne. S tou ztvárnil manželský pár v prvním německém seriálu streamovací služby Netflix. V Darku nabídl svou tvář tajemnému Michaelovi Kahnwaldovi, který z neznámých důvodů spáchal sebevraždu. Jaký to mělo dopad na jeho seriálovou rodinu a proč se jeho postava unáhlila k tomuto kroku, se dozvíte v průběhu třech sérií.

Po koronavirovém období, až se znovu rozjede produkce, se vrátí k rozdělané minisérii Altes Land, kde si zahraje Bernharda. Sebastian Rudolph byl v roce 2012 oceněn německým časopisem Theater heute za nejlepšího divadelního herce.

Foto: Thomas Niedermueller, Getty Images


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Dark Michael Kahnwald (2019/2020) 2017 2019 2

Filtr seriálů