Michael Kahnwald (2019/2020)

Michael Kahnwald (2019/2020)

Michael se v jedenácti letech ztratil svým rodičům, a proto ho Ines Kahnwaldová později adoptovala. Michael vyrůstal v residenci Kahwaldových, zamiloval si kreslení a začal věřit v to, že Bůh má pevný neměnný plán pro každého člověka. Později se ožení s Hannah, s níž v roce 2003 založí rodinu. Jonasův otec nakonec ve svých 43 letech spáchá sebevraždu.

Sezóny 2
2017 - 2019

Události jsou sepsány chronologicky z pohledu dané postavy. V profilu postavy jsou zahrnuty důležité události ze všech dvou sérií, v nichž postava vystupovala. Pokud chcete přejít rovnou k ohodnocení postavy, klikněte zde.

Informace

Celé jméno: Michael Kahnwald
Původní výskyt: 2019, Jonasův svět
Barva očí: modrá
Barva vlasů: hnědá
Pracovní náplň: malíř
Představitel: Sebastian Rudolph
Status: zesnulý (spáchá sebevraždu), neexistuje v originálním světě

Rodinná příslušnost (zjednodušeně)

Prarodiče: neznámí
Rodiče: Ines Kahnwald (adoptivní matka)
Partnerka: Hannah Kahnwald
Děti: Jonas Kahnwald (syn Michaela)

Rok 2019

Déjà vu (20. červen)

Jonas se 20. června rozhodl strávit dopoledne u jezera se svými kamarády. Michael mu ráno připravuje snídani, vtipkuje s ním a varuje ho, aby si s sebou na výlet něco vzal, protože by se toho dne měla nad Windenem roztrhnout mračna. Jakmile ho Michael uvidí s žlutou bundou, zalekne se a na zem upustí hrnek. Michaela přepadává panický záchvat, ale jeho manželce se ho povede uklidnit. Večer je celá rodina pozvaná na oslavu k Nielsenovým, kteří slaví 25. výročí. Hannah se zeptá Michaela, jestli chce jít také za sousedy, ale Michael její otázku naprosto ignoruje. Kvůli tomu začíná mít starost o jeho zdraví a psychický stav, protože její manžel pomalu odmítá odejít z domu, nepřevléká se, chodí ve starém roztrhaném oblečení a během dne je zavřený na půdě, kterou má přestavěnou na výtvarnou dílnu.

O pár hodin později před domem zastaví auto Nielsenových, kteří si přijeli půjčit kvůli velkému počtu hostů skleničky na oslavu. Jakmile Mikkel vystoupí z auta, protože si potřebuje odskočit, Hannu přepadne pocit déjà vu, který ji zneklidní – Mikkel jí totiž připomíná jejího manžela. Mikkelovi je nabídnuto zajít si na toaletu ke Kahnwaldovým, aby nemusel jít nikam do křoví, když je navíc nemocný. Z Mikkela má nepříjemný pocit i samotný Michael, který se v domě před Nielsenovými schovává. Nakonec se jeho cesta s Mikkelovou zkříží a i Michael najednou dostane pocit déjà vu. Tohle nepříjemné setkání totiž jednou zažil. Vybavuje si ho z mládí, ale neví, jak je něco takového možné.

Michaelovo tajemství

Jonas z budoucnosti

Michael sedí večer v kuchyni úplně sám, protože Jonas s Hannah odešli k Nielsenovým slavit výročí. Najednou k němu přistoupí Jonas a Michael se diví, proč není na oslavě. Jonas mu odhalí, že syn z jeho doby slaví s Marthou a on jen jeho syn z budoucnosti, který byl vyslán svým starším já zabránit otci v sebevraždě. Jonas mu odhalí, že zná jeho tajemství. Prosí ho, aby si nevázal smyčku kolem krku, a ukáže mu dopis na rozloučenou. Michael se však nikdy nechtěl zabít a neměl tendenci psát dopis na rozloučenou, dokud mu to Jonas neodhalil. Zmatený Jonas se ho proto ptá, jak se dostal do roku 1986.

Michael/Mikkel cestoval do roku 1986, protože to po něm chtěl Jonas samotný. Ten ho onoho večera 4. listopadu zavedl do jeskyní a odvedl ho do jiného roku. Mikkel nad tím dlouho dumal, ale nakonec na všechno s odstupem času zapomněl, protože ho Ines dávkovala všelijakými prášky, a proto nabyl dojmu, že všechno to bylo jenom sen a že Bůh si pro něj zvolil tento osudový plán. Michael si pak uvědomí, že mu Jonas nepřišel zabránit v sebevraždě, ale ukázat mu, co napsat do dopisu, aby Jonase motivoval hledat způsob, jak cestovat časem.

Vtom do jídelny vstoupí stará Claudia Tiedemannová, která Jonasovi prozradí, že Adam je strana temnoty a lhal mu, protože chtěl vyslat Jonase do 20. června, aby nezabránil otcově sebevraždě, ale aby ji způsobil a ukázal otci dopis, který on sám musí napsat. Kdyby se Michael nezabil, Jonas a jeho starší variace by přestaly existovat a cyklus by se rozbořil. Jonas se však stále drží myšlenky, že když on sám nebude existovat i Adam zanikne a svět bude dokonalý, ale podle Claudie svět bez Jonase je mnohem děsivější než ten, v němž existuje Adam (díky Claudie se poprvé dozvídáme, že existuje druhý svět bez Jonase). Zničený Jonas si uvědomuje, že nejen navrhne otci, aby se zabil, ale nesmí mu v tom ani zabránit. Jonas se s otcem rozloučí a odchází za Claudií uvést věci do pohybu. Mezitím Michael si sedá do studia a sepíše dopis na rozloučenou.

Sebevražda (21. červen)

Zamčený na půdě uzavírá obálku s dopisem na rozloučenou. Samotný dopis si nikdo nemůže přečíst před 4. listopadem, 22. hodinou a 13. minutou (v tu dobu zmizel Mikkel). Dopis se pak dostane k Ines, která se přestěhovala do vlastního bytu. Dopis si uschová a později jej předá Jonasovi. Michael se následně postaví na židli, nad níž visí oprátka, a bez delšího váhání si vezme život. Michaelova smrt nejvíce zasáhne Jonase, který si byl se svým otcem velmi blízký. Jonas po nervovém zhroucení odjíždí na léčení a Hannah nachází utěšení v pokračující aféře s Ulrichem. Mimoto se celá rodina rozhádá s Ines a přetrhají s ní veškeré vazby (například ji odtrhnou z rodinné fotografie), protože ji viní z jeho smrti. Její způsob výchovy totiž údajně Michaelovi rozhodil psychiku.

MICHAEL/MIKKEL KAHNWALD
* 2008 – † 2019

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
novykopisty

nedořešená postava.

16.4.2019 | 23:31:38

Sleduj Dark na Netflixu

Třetí sérii si můžete pohodlně pustit a užít na Netflixu s českou podporou, proto překlad připravovat nebudeme. Nově si na Netflixu můžete vybrat profilový obrázek z ikonek graficky stylizovaných do seriálu Dark.

Netflix | Ohodnoťte seriál | Kvízy | Diskuze | Třetí série | Trailer | Rekapitulace 

Zopakujte si první a druhou sérii

Reklama

Novinky z Windenu

Jaké obtíže musel štáb překonávat při tvorbě alternativního světa?

Jaké obtíže musel štáb překonávat při tvorbě alternativního světa?

Zabralo dvě série, než se tvůrcům povedlo dostatečně prozkoumat všechny potřebné časové roviny, jimiž postavy proplouvají, a ujistit se, že jejich představení druhého světa precizně zapadne do uspokojujícího závěru. Jak se budoval alternativní svět, vám prozradí Jantje Friese a Baran bo Odar.

Trailer ke třetí sérii

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama