Dark Popis

Dark

Dark

Dark se odehrává v německém městě, ve kterém zmizí dvě děti, což rozbije vztah mezi čtyřmi rodinami a odhalí dvojité životy některých z nich.

Streamovací gigant Netflix 1. prosince roku 2017 představil první německý desetidílný seriál, který se tak připojil k seriálům z neamerické produkce, jež jsou příkladem toho, že je ideální čas zintenzivnit práci na původním obsahu z mezinárodní produkce. Dark se stal velmi vyhledávaným seriálem, a tak získal druhou sérii, která se vysílala 21. června roku 2019. Prvních deset dílů bylo vypuštěno v rozlišení 4K.

Dark vypráví o minulosti, přítomnosti a budoucnosti obyvatel města Winden. Zvláště se zaměřuje na čtyři ústřední rodiny a přináší světlo na jejich vzájemný vztah, ač zničený. Celé město zahalí temnota a syrovost, když dojde na zmizení malého chlapce. Děsivý objev zmate policisty a probudí strach v obyvatelích města. Ve Windenu to není poprvé, kdy došlo za zvláštních okolností ke zmizení, stopy minulosti by odhalily několik dalších zmizení nezletilých.


(I v evropských poměrech mohou vznikat kvalitní díla. Foto: Netflix)

Kromě zmizení se město potýká se svou velkou chloubou, jadernou elektrárnou, jejíž význam je zahalen pod rouškou tajemství, přesto je vnímána jako dobrá pracovní příležitosti pro velkou část obyvatel. V minulosti v elektrárně došlo k několika nehodám a temným událostem, které byly zamlčeny. Paranoia brzy ovládne město, když dojde k jadernému neštěstí.

Jak dopadne boj o přežití celé generace, když minulost, přítomnost a budoucnost jsou v ohrožení? Kam se poděly ztracené děti? Dá se zabránit nevyhnutelné apokalypse? Otázkou není, kdo je kdo, nýbrž kdo je kdy.

Všechny tři série si v rámci zahájení prací na české lokalizaci Netflixu můžete pustit s českými titulky. Seriál je koncipován jako trilogie. Třetí série měla premiéru v den apokalypsy seriálu, 27. června 2020. Za seriálem stojí německé tvůrčí duo Jantje Friese a Baran bo Odar. Ti budou pro Netflix vytvářet další seriál s hororovým nádechem, který ponese název 1899 a bude vyprávět příběh evropských migrantů, kteří na otevřeném moři narazí na tajemnou loď, jež změní jejich slibné sny na noční můry.

V hlavních rolí:

Upoutávka k seriálu Dark

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Balerion

Moc dobre finale, tak i nemci umi neco kloudnyho natocit, kloboucek..

2.7.2020 | 17:28:40
randomperson456

normálne som si musel kvôli tomuto komentáru založiť účet, aby som napísal že, je tento seriál je niečo neskutočné… takýto mozgový a emočný úlet som zo seriálu dlho nezažil a to som videl už veľa… veľmi sa mi páči, že konečne sa ukazuje aj kvalita európskej tvorby a úplne zožrala prvé priečky najlepších seriálov

1.7.2020 | 18:58:18
Kobyone

Po finální 3. sérii musím říct, že se jedná o jeden z nejlepších seriálů všech dob, který prakticky celou dobu drží diváka v napětí a svou vysokou kvalitu drží po celou dobu seriálu. Závěr je velmi uspokojivý a promyšlený, takže naprostá spokojenost.

29.6.2020 | 17:48:02
Wulfi44

Normálně nemám problém dát takhle dobrému seriálu 100%, ale tady prostě nemůžu. Po první sezóně bych určitě víš nešel, protože jak byla skvělá, tak taková spousta otázek bez odpovědi mě prostě štvala. Druhá série sice odpovídá na většinu mých otázek, ale zase v ní chybí ten detektivní nádech díky kterému jsem se do seriálu, tak ponořil. Uvidíme jestli se po třetí sérii vrátím a to plné skóre dám, nebo ne. Určitě je to, ale seriál co stojí za pozornost.

29.9.2019 | 11:37:28
X-maN-cz

Než vyjde 3. tak si dám asi znova maraton :-)

23.9.2019 | 0:19:33
Laterallus

Parádní temně-mysteriózní podívaná a hlavně povedené hrátky s cestováním v čase. Ještě nedokoukaná 1. sérka, ale i tak za plnou palbu%

11.9.2019 | 22:16:37
SaDiablo

první sérii jsem viděla asi pětkrát, než vyšla druhá, s the oa se to asi řadí k nejlepším seriálům, co jsem viděla… k čemuž přispívá i to, že friese a odar vždycky operovali s vizí jenom tří sérií, jasný začátek, prostředek a konec, žádné prodlužování kvůli profitu, jak to už zpravidla pohřbívá kvalitu seriálů, scénář je skvost a to obsazení je neskutečný.

26.8.2019 | 15:40:25
Euthymos

Pozeral som prvú a druhú sériu tesne za sebou. Po prvej som si nebol istý, či sa mi seriál páči, po druhej ho neviem dostať z hlavy. Ani ten soundtrack. Neviem sa dočkať tretej série.

21.7.2019 | 20:37:55
Kubaskou

86%

29.5.2019 | 21:05:35
novykopisty

90 bodů tu není, tak nedobrovolně dávám 100. Chybí vysvětlit vraždy tří kluků. A některý postavy (Bartoš, Petr, jednookej policajt …)

16.4.2019 | 23:59:33

Sleduj Dark na Netflixu

Třetí sérii si můžete pohodlně pustit a užít na Netflixu s českou podporou, proto překlad připravovat nebudeme. Nově si na Netflixu můžete vybrat profilový obrázek z ikonek graficky stylizovaných do seriálu Dark.

Netflix | Ohodnoťte seriál | Kvízy | Diskuze | Třetí série | Trailer | Rekapitulace 

Zopakujte si první a druhou sérii

Reklama

Novinky z Windenu

Dark ve velkolepém zakončení nastaví mnohem temnější tvář. Závěrečná fáze nabídne odpovědi na všechny palčivé hádanky

Dark ve velkolepém zakončení nastaví mnohem temnější tvář. Závěrečná fáze nabídne odpovědi na všechny palčivé hádanky

Německý seriálový unikát Dark se s námi za necelých pár dní rozloučí třetí řadou, která nabídne překvapivé odpovědi na důležité otázky, které vás při sledování ani nenapadlo si položit. Avšak jak bude vypadat vydlážděná cesta pro závěrečnou pouť, vám zodpovíme již nyní.

Reklama

Trailer ke třetí sérii

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty