Dark Popis

Dark

Dark

Dark se odehrává v německém městě, ve kterém zmizí dvě děti, což rozbije vztah mezi čtyřmi rodinami a odhalí dvojité životy některých z nich.

Streamovací gigant Netflix 1. prosince roku 2017 představil první německý seriál, který se tak připojil k první hrstce titulů z neamerické produkce, jež jsou příkladem toho, že je ideální čas zintenzivnit práci na původním obsahu z mezinárodní produkce. Dark se stal velmi vyhledávaným seriálem, a tak získal druhou sérii, která se vysílala 21. června roku 2019. Prvních deset dílů bylo vypuštěno v rozlišení 4K.

Dark vypráví o minulosti, přítomnosti a budoucnosti obyvatel města Winden. Zvláště se zaměřuje na čtyři ústřední rodiny a přináší světlo na jejich vzájemný vztah, ač zničený. Celé město zahalí temnota a syrovost, když dojde na zmizení malého chlapce. Děsivý objev zmate policisty a probudí strach v obyvatelích města. Ve Windenu to není poprvé, kdy došlo za zvláštních okolností ke zmizení, stopy minulosti by odhalily několik dalších zmizení nezletilých.


(I v evropských poměrech mohou vznikat kvalitní díla. Foto: Netflix)

Kromě zmizení se město potýká se svou velkou chloubou, jadernou elektrárnou, jejíž význam je zahalen pod rouškou tajemství, přesto je vnímána jako dobrá pracovní příležitosti pro velkou část obyvatel. V minulosti v elektrárně došlo k několika nehodám a temným událostem, které byly zamlčeny. Paranoia brzy ovládne město, když dojde k jadernému neštěstí.

Jak dopadne boj o přežití celé generace, když minulost, přítomnost a budoucnost jsou v ohrožení? Kam se poděly ztracené děti? Dá se zabránit nevyhnutelné apokalypse? Otázkou není, kdo je kdo, nýbrž kdo je kdy.

Všechny tři série si v rámci zahájení prací na české lokalizaci Netflixu můžete pustit s českými titulky. Seriál je koncipován jako trilogie. Třetí série měla premiéru v den apokalypsy seriálu, 27. června 2020. Za seriálem stojí německé tvůrčí duo Jantje Friese a Baran bo Odar. Ti budou pro Netflix vytvářet další seriál s hororovým nádechem, který ponese název 1899 a bude vyprávět příběh evropských migrantů, kteří na otevřeném moři narazí na tajemnou loď, jež změní jejich slibné sny na noční můry.

V hlavních rolí:

Upoutávka k seriálu Dark

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
JirkaDeMode

Aneb , jak vystrašit lidi jadernou energií ! Kdopak to asi platil ? Sponzor Německých zelených ? :-)

23.4.2021 | 15:14:35
Kothy

Hodne zajimave nemecke sci-fi.

24.3.2021 | 2:04:20
CoRnDuCK

Výborný

21.3.2021 | 21:43:02
letadloxpce

Jeden z nejstarších seriálů, co jsem viděla

19.11.2020 | 19:47:12
zulmar

Mistrovské dílo :O nechápu jak někdo mohl něco takovýho vymyslet. Pořádně jsem s u toho zamotal hlavu.

20.10.2020 | 13:07:38
Kappy

Perfektní seriál… kdo dává špatné hodnocení tak to nechápe a nebo nemá rád tento žánr… tečka…

18.10.2020 | 1:04:24
kacenkus

Naprosto zbytečná, nudná kravina.

22.9.2020 | 21:21:57
kiso1561

V tretej sérii to už zbytočne prekomplikovali, ale aspoň to finále dávalo zmysel 80%

14.9.2020 | 19:40:23
OndraHH

Dal bych tak 85% – první řada rozjezd, druhá úplně fantastická, třetí útlum…

8.9.2020 | 7:28:52
Wulfi44

Normálně nemám problém dát takhle dobrému seriálu 100%, ale tady prostě nemůžu. Po první sezóně bych určitě víš nešel, protože jak byla skvělá, tak taková spousta otázek bez odpovědi mě prostě štvala. Druhá série sice odpovídá na většinu mých otázek, ale zase v ní chybí ten detektivní nádech díky kterému jsem se do seriálu, tak ponořil. Uvidíme jestli se po třetí sérii vrátím a to plné skóre dám, nebo ne. Určitě je to, ale seriál co stojí za pozornost. EDIT po 3. sezóně: Nakonec to na tu stovku zvednu, protože takových seriálů moc není. Atmosféra je výborná a i přes to, jak bylo všechno zamotané, tak se většina věcí uspokojivě vysvětlí a uzavře. Pokud vás baví cestování časem aspoň trochu víc než mě, tak si myslím, že seriál budete hodnotit ještě lépe než já.

23.8.2020 | 12:29:51

Sleduj Dark na Netflixu

Třetí sérii si můžete pohodlně pustit a užít na Netflixu s českou podporou, proto překlad připravovat nebudeme. Nově si na Netflixu můžete vybrat profilový obrázek z ikonek graficky stylizovaných do seriálu Dark.

Netflix | Ohodnoťte seriál | Kvízy | Diskuze | Třetí série | Trailer | Rekapitulace 

Zopakujte si první a druhou sérii

Reklama

Novinky z Windenu

Jaké obtíže musel štáb překonávat při tvorbě alternativního světa?

Jaké obtíže musel štáb překonávat při tvorbě alternativního světa?

Zabralo dvě série, než se tvůrcům povedlo dostatečně prozkoumat všechny potřebné časové roviny, jimiž postavy proplouvají, a ujistit se, že jejich představení druhého světa precizně zapadne do uspokojujícího závěru. Jak se budoval alternativní svět, vám prozradí Jantje Friese a Baran bo Odar.

Reklama

Trailer ke třetí sérii

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty