Dark

Streamovací gigant Netflix 1. prosince roku 2017 představil první německý seriál, který se tak připojil k první hrstce titulů z neamerické produkce, jež jsou příkladem toho, že je ideální čas zintenzivnit práci na původním obsahu z mezinárodní produkce. Dark se stal velmi vyhledávaným seriálem, a tak získal druhou sérii, která se vysílala 21. června roku 2019. Prvních deset dílů bylo vypuštěno v rozlišení 4K.

Dark vypráví o minulosti, přítomnosti a budoucnosti obyvatel města Winden. Zvláště se zaměřuje na čtyři ústřední rodiny a přináší světlo na jejich vzájemný vztah, ač zničený. Celé město zahalí temnota a syrovost, když dojde na zmizení malého chlapce. Děsivý objev zmate policisty a probudí strach v obyvatelích města. Ve Windenu to není poprvé, kdy došlo za zvláštních okolností ke zmizení, stopy minulosti by odhalily několik dalších zmizení nezletilých.


(I v evropských poměrech mohou vznikat kvalitní díla. Foto: Netflix)

Kromě zmizení se město potýká se svou velkou chloubou, jadernou elektrárnou, jejíž význam je zahalen pod rouškou tajemství, přesto je vnímána jako dobrá pracovní příležitosti pro velkou část obyvatel. V minulosti v elektrárně došlo k několika nehodám a temným událostem, které byly zamlčeny. Paranoia brzy ovládne město, když dojde k jadernému neštěstí.

Jak dopadne boj o přežití celé generace, když minulost, přítomnost a budoucnost jsou v ohrožení? Kam se poděly ztracené děti? Dá se zabránit nevyhnutelné apokalypse? Otázkou není, kdo je kdo, nýbrž kdo je kdy.

Všechny tři série si v rámci zahájení prací na české lokalizaci Netflixu můžete pustit s českými titulky. Seriál je koncipován jako trilogie. Třetí série měla premiéru v den apokalypsy seriálu, 27. června 2020. Za seriálem stojí německé tvůrčí duo Jantje Friese a Baran bo Odar. Ti budou pro Netflix vytvářet další seriál s hororovým nádechem, který ponese název 1899 a bude vyprávět příběh evropských migrantů, kteří na otevřeném moři narazí na tajemnou loď, jež změní jejich slibné sny na noční můry.

V hlavních rolí:

Upoutávka k seriálu Dark

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
PStark

Super seriál, jen zbytečně překombinovaná třetí série.

19.2.2024 | 16:15:32
Lucie.8

Super seriál. Hltala jsem každý díl a pořádně jsem si u toho zavařila mozek, když jsem se snažila srovnat si všechny časové linky. Jediné mínus: celou dobu se těším na to, jak se dozvím, co má policista Wöller s okem/rukou a nikdy to nevysvětlili :(

webmaster
11.9.2022 | 22:35:21
Steve23x

110%

27.8.2021 | 13:13:07
JirkaDeMode

Aneb , jak vystrašit lidi jadernou energií ! Kdopak to asi platil ? Sponzor Německých zelených ? :-)

23.4.2021 | 15:14:35
Kothy

Hodne zajimave nemecke sci-fi.

24.3.2021 | 2:04:20
CoRnDuCK

Výborný

21.3.2021 | 21:43:02
letadloxpce

Jeden z nejstarších seriálů, co jsem viděla

19.11.2020 | 19:47:12
zulmar

Mistrovské dílo :O nechápu jak někdo mohl něco takovýho vymyslet. Pořádně jsem s u toho zamotal hlavu.

20.10.2020 | 13:07:38
Kappy

Perfektní seriál… kdo dává špatné hodnocení tak to nechápe a nebo nemá rád tento žánr… tečka…

18.10.2020 | 1:04:24
kacenkus

Naprosto zbytečná, nudná kravina.

22.9.2020 | 21:21:57

Sleduj Dark na Netflixu

Třetí sérii si můžete pohodlně pustit a užít na Netflixu s českou podporou, proto překlad připravovat nebudeme. Nově si na Netflixu můžete vybrat profilový obrázek z ikonek graficky stylizovaných do seriálu Dark.

Netflix | Ohodnoťte seriál | Kvízy | Diskuze | Třetí série | Trailer | Rekapitulace 

Zopakujte si první a druhou sérii

Reklama

Novinky z Windenu

Jaké obtíže musel štáb překonávat při tvorbě alternativního světa?

Jaké obtíže musel štáb překonávat při tvorbě alternativního světa?

Zabralo dvě série, než se tvůrcům povedlo dostatečně prozkoumat všechny potřebné časové roviny, jimiž postavy proplouvají, a ujistit se, že jejich představení druhého světa precizně zapadne do uspokojujícího závěru. Jak se budoval alternativní svět, vám prozradí Jantje Friese a Baran bo Odar.

Trailer ke třetí sérii

Thumbnail Play icon

Plakáty

Plakáty

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama