Shawn Doyle

Shawn Doyle

Celé jméno: Shawn Doyle
Místo narození: Wabush, Kanada
Známé projekty: The Expanse, House of Cards, This Life

Datum narození: 9.9.1968 (55 let)

Shawn se narodil na Novém Foundlandě v Kanadě, jeho otec byl zakladatel divadelní skupiny. Sám Shawn vystupoval na univerzitě York v Torontu divadlo.

Po přestěhování do Los Angeles začal získávat role v televizních seriálech a filmech jako na běžícím páse. Jmenujme epizodní účast v seriálech Desperate Housewives, 24, Lost, Numb3rs, Lie To Me, Hannibal a Fargo.

Není ale pouze hercem epizodním, ve spoustě seriálů se zdržel po více epizod, či rovnou sezón, například v Lost Girl, Covert Affairs nebo House of Cards, z těch méně známých pak Big Love, Endgame, kde si zahrál hlavní roli, šachového génia, dále pak v This Life a nejnověji The Expanse.

Hrál samozřejmě i ve filmech, za všechny zmiňme roli Jacka Sheparda ve Frekvenci, Russela Maddoxe v Neříkej ani slovo a Sama Murphyho ve Whiteout.


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Clarice Terapeut Clarice 2021 2021 1
The Expanse Sadavir Errinwright 2015 2018 3

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů