Ted Levine

Ted Levine

Celé jméno: Frank Theodore Levine
Místo narození: Bellaire, Ohio, USA
Známé projekty: Silence of the Lambs, Heat, Wild Wild West, The Alienist

Datum narození: 29.5.1957 (67 let)

Tento věčný představitel vedlejších rolí se narodil 29. května 1957 v Bellaire v Ohiu, kousek od hranic se Západní Virginií. Má velšské a ruské předky.

Kariéru začal v méně známých seriálech, ve světě se však proslavil až rolí Buffalo Billa v legendárním thrilleru Silence of the Lambs. Posléze ztvárnil vedlejší roli v Mannově gangsterce Heat, kde se potkal s takovými hvězdami, jako jsou Al Pacino, Robert De Niro a Val Kilmer. Nezanevřel ani na televizní snímky a v dobrodružném remaku klasiky Moby Dick ztvárnil Starbucka. Podle vlastních slov si v kariéře nejvíce váží toho, že se při natáčení tohoto dvojdílného filmu potkal s Gregorym Peckem.

Po mořském dobrodružství okusil divoký západ v crazy komedii Wild Wild West a následně propůjčil hlas několika animovaným postavám v seriálech Superman a Justice League. V 21. století se Ted začal soustředit spíše na seriálovou dráhu, díky čemuž jsme ho mohli vidět v seriálech Monk, Luck, The Bridge a naposledy v mysteriózním dobovém dramatu The Alienist.

Embed from Getty Images

Foto: TNT


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Big Sky Horst Kleinsasser 2021 2021 1
The Alienist Thomas Byrnes 2018 2020 2

Filtr seriálů