Timothy Omundson

Timothy Omundson

Celé jméno: Timothy Michael Omundson
Místo narození: Saint Joseph, Missouri, USA
Známé projekty: Psych, Galavant

Datum narození: 29.7.1969 (48 let)

Tomothy se narodil v Saint Joseph jako nejmladší ze čtyř dětí, otec pracoval na železnici a matka byla učitelka.

Když se jeho rodina přestěhovala ze St. Joseph do Seattlu ve Washingtonu, začal už ve dvanácti letech studovat divadlo v Seattle Childrens Theater a během střední vystupoval v různých divadlech. Dva roky za sebou, byl washingtonský debatním šampionem v dramatickém výkladu.


Po absolvování střední školy Interlake v roce 1987 se Timothy přestěhoval do Los Angeles, kde vystudoval University of Southern California a získal titul bakaláře výtvarných umění v divadle (Bachelor of Fine Arts in Theater).

Jeho kariéra se skládá převážně z menších vedlejších rolí ve filmech či seriálech. Do povědomí diváků se však mohl zapsat několika svými důležitějšími rolemi jako Sean Potter v seriálu Soudkyně Amy či jako detektiv Carlton LassiterPsych. V letech 2015 – 2016 hrál krále Richarda v hudební pohádce Galavant.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.