Tony Plana

Tony Plana

Celé jméno: José Antonio Plana
Místo narození: Havana, Kuba
Známé projekty: Resurrection Blvd., Ugly Betty, Madam Secretary

Datum narození: 19.4.1952 (72 let)

Tony Plana, vlastním jménem José Antonio Plana, se narodil roku 1952 na Kubě. V šedesátých letech se však se svou rodinou přestěhoval na Miami. Je synem bankéřů. Herectví studoval na škole Royal Academy of Dramatic Art v Londýně. Kromě kariéry herce se věnuje i režii.

Aktuálně i vyučuje herectví, a to rovnou na třech vysokých školách. Zajímavostí je, že je mluvčím americké organizace pro imigranty. Od roku 1988 je manželem herečky Ady Maris, se kterou má syna Alejandra a dceru Isabelu.

Je znám svou filmovou i seriálovou tvorbou. Herecké kariéře se věnuje od roku 1978. Všimnout jsme si ho mohli ve filmech Exploze, Na pokraji smrti, Ztracené město, Mrtvý či Cesta do temnoty. Dále se objevil ve spoustě dalších projektech, ale v nich sehrál menší role.

Prvním seriálem, ve kterém se mu podařilo získat větší roli, se roku 1993 stal seriál Bakersfield P.D., kde ztvárnil Lukea Ramireze. Dále se roku 1997 objevil v seriálu Total Security, kde si zahrál Luise Escobara. Velkou roli ztvárnil v letech 2000–2002, kdy se jako Roberto Santiago objevil v seriálu Resurrection Blvd.

Dále se objevil v seriálech 24, Desperate Housewives, Alpha House a The Young Pope. Jeho zatím největší rolí je postava Ignacia Suareze, kterého si v letech 2006–2010 zahrál v seriálu Ugly Betty. Nakonec zmiňme ještě jeho působení v seriálech Lethal Weapon, Colony, The Fosters, StartUp a The Punisher, které bylo také podstatné. V současné době se věnuje seriálu Madam Secretary, kde hraje Eda Parkera.

Foto CC BY-SA 2.0 Hispanic Lifestyle, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Defenders Rafael Hernandez 2017 2019 2

Filtr seriálů