Vinnie Jones

Vinnie Jones

Celé jméno: Vincent Peter Jones
Místo narození: Watfort, Hertfolrdshire, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Eurotrip, X-Men: Poslední vzdor, Arrow, Galavant

Datum narození: 5.1.1965 (58 let)

Vinnie Jones je slavný britský herec, který se narodil roku 1965 v Hertfol­rdshiru, kde chodil na školu Brookmans Park. Vinnie však jako první nezačal hereckou kariéru, nýbrž sportovní, protože od roku 1984 započal fotbalovou kariéru. Mezi lety 1984 – 1999 vystřídal kluby jako Wimbledon, Leeds United, Sheffield United, Chelsea či Queens Park Rangers.

Kromě klubové kariéry byl párkrát pozván do waleské reprezentace, kde hrál celkem v devíti zápasech, ale ani v jednom se mu nepodařilo vstřelit gól. Původně si však Vinnie zjišťoval, za jako reprezentaci by měl hrát, protože měl kořeny v Irsku, ale nakonec se rozhodl pro Wales.

Vinnie hrál na pozici záložníka. Už na hřišti byl znám svou výbušnou a brutální povahou. Kvůli jeho chování měl několik problémů a sporů, které naštěstí dobře dopadly.

Vinnie ukončil svou fotbalovou kariéru a od roku 1998 se začal věnovat té herecké. Poprvé se objevil ve filmu Sbal prachy a vypadni, kde ztvárnil postavu vymahače dluhů, Biga Chrise. O dva roky si zahrál ve filmech 60 sekund a Podfu©k, kde však hrál menší role. Nutno podotknout, že Vinnie většinou hraje drsné lidi a rváče, protože tyto role jsou pro něj jako stvořené.

Filmová kariéra nabírala na obrátkách, protože Vinnie dostával čím dál více nabídek. Objevil se ve filmech jako Swordfish: Operace Hacker či Survive Style 5+ a zahrál si pravého fotbalového maniaka v komedii Eurotrip. Jako další bych uvedl filmy Boj o plošinu, Vnitřní nepřítel, Hollywoodský hmyz či Deset minut života. Roku 2006 přišla další větší role, když si zahrál mutanta Juggernauta ve filmu X-Men: Poslední vzdor.

Přehlídka filmů, ve kterých Vinnie ztvárnil významnější role, nekončí. Po roce 2006 se dále objevil ve filmech Super náhradník, Irská krev, Zuby nehty, Zabij, nebo budeš zabit, Půlnoční vlak, Rok jedna, The Bleeding, Velká fuška, Sejmi eso 2, Plán útěku, Blood of Redemption, Ambushed, Gutshot Straight, A Certain Justice a Beyond Justice.

Co se týče seriálů, tak si Vinnie zahrál roku 2011 v The Cape, kde ztvárnil Dominica Raoula. Roku 2013 se objevil ve dvou epizodách seriálu Elementary a o dva roky později se objevil v jedné z hlavních rolí seriálu Galavant, kde hraje Garetha, osobního strážce krále. V tom stejném roce se objevil jako mafián Brick v seriálu Arrow.

Vinnie Jones si vzal roku 1994 za ženu Tanyu Terry, která měla již ze svého prvního manželství dceru. Všichni tři spolu bydlí v Los Angeles. Vinnie byl dvakrát žalován za napadení a to v letech 1998 a 2003. Spolu se svou manželkou se od roku 2013 léčí z rakoviny kůže.

Foto CC BY 2.0 uncle_shoggoth, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Law & Order: Organized Crime Albi Briscu 2021 2021 1
Arrow Danny Brickwell 2015 2018 3
Galavant Gareth 2015 2016 2
X-Men Juggernaut 2006 2018 2

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů