Warwick Davis

Warwick Davis

Celé jméno: Warwick Ashley Davis
Místo narození: Epsom, Surrey, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Harry Potter, Star Wars, Leprechaun

Datum narození: 3.2.1970 (54 let)

Warwick Ashley Davis je anglický herec, moderátor, spisovatel, režisér a producent, který se narodil v Epsonu. Je synem Susan J. Pain a Ashley Davis. Má také mladší sestru. Vzdělával se na Chinthurst School a později na City of London Freemen's School. Davis se narodil se spondyloepiphyseal dysplasia congenita, což je vzácný druh nanismu.

Když mu bylo jedenáct let, tak jeho babička zaslechla v rádiu reklamu, ve které hledali malé lidi pro film Návrat Jediů. Davis byl fanouškem série filmů Star Wars a jeho sen se tehdy stal skutečností. Ztvárnil zde jednoho Ewoka a Wicketa. Během natáčení mu Mark Hamill pořídil všechny figurky ze Star Wars, které Davis ještě neměl.

V roce 1987 dostal možnost hrát ve filmu Wilow, ve kterém mu byl poprvé vidět obličej. Poté se soustředil na televizní hraní a objevil se v seriálové adaptaci Letopisů Narnie a v jedné epizodě Zorra. Ve filmu Leprechaun si zahrál zlého skřítka po boku herečky Jennifer Aniston. Potom se vrátil do světa Star Wars a ve filmu Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba ztvárnil tři postavy, Weazela, gamblera sedícího vedla Wattoa a Podrace.

Objevil se také v sérii filmů o Harry Potterovi, kde ztvárnil profesora Filiuse Kratiknota, dirigenta sboru a skřeta Griphooka v posledních dvou dílech série a tak nahradil herce Vernea Troyera, který jej hrál v prvním díle.

Dále jsme ho mohli vidět ve filmu Skinned Deep, Stopařův průvodce po Galaxii a seriálu Extras. V roce 2006 hrál také v pantomimě Snow White and the Seven Dwarves v Opera House v Manchesteru a v letech 2007–2008 v New Wimbledon Theatre, roli si poté zopakoval ještě v roce 2012. Dále ztvárnil trpaslíka Nikabrika ve filmu Letopisy Narnie: Princ Kaspian. Ztvárnil také fiktivní verzi sebe v Life's Too Short.

V roce 2013 Davis popisoval události epizpody seriálu Perspectives: Warwick Davis – The Seven Dwarfs of Auschwitz, která pojednávala o trpaslících, kteří přežili nacistické koncentrační tábory. Později tentýž rok se objevil v komedii Spamalot, jako Patsy. O rok později moderoval Escapes with Warwick Davis, tento seriál sledoval život Davise a jeho rodiny, jak cestuje po Británii.

V roce 2015 uváděl Celebrity Squares. Stejný rok se objevil také ve Star Wars: Síla se probouzí a propůjčil také svůj hlas loutce Gordon the Gopher. O rok později začal Davis moderovat Tenable a v roce 2017 bylo hlášeno, že bude hrát strážce Velkoadmirála Thrawna, Ruhka ve čtvrté řadě seriálu Star Wars: Rebels.

Na jaře roku 2010 vydal Warwick autobiografickou knihu Size Matters Not: The Extraordinary Life and Career of Warwick Davis a objevil se v epizodě The Great British Bake Off, kde vyhrál titul Comic Relief Star Baker. Herec je zakladatelem divadelní společnosti Reduced Height, v níž hrají malí herci. V roce 2017 se též objevil ve vysílání Who Do You Think You Are?, které mu odhalilo genealogii jeho rodu.

Davis má ženu Smanthu, která trpí achondroplasia, což je nejčastější příčinou nanismu, a má s ní dvě děti, které trpí stejnou nemocí jako Davis. Jejich dcera Annabelle hraje v seriálu The Dumping Ground. Protože Warwick a Samantha trpí odlišnou nemocí způsobující nanismus, tak jejich první dva synové zemřeli krátce po porodu. Samantha je dcerou Petera Burroughse a její sestrou je herečka Hayley Burroughs. Davis se s touto rodinou seznámil na natáčení filmu Willow.

Foto CC BY 2.0 Official Star Wars Blog, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Willow Willow Ufgood 2022 1
Star Wars: Rebels Rukh 2017 2018 1
Harry Potter Griphook 2001 2011 3
Star Wars Weazel 1999 2018 2

Filtr seriálů