Zoe Perry

Zoe Perry

Celé jméno: Zoe Perry
Místo narození: Chicago, Illinois, USA
Známe projekty: Scandal, Young Sheldon

Datum narození: 26.9.1984 (39 let)

Zoe Perry se narodila v Chicagu a vyrůstala v Los Angeles. Je dcerou dvou úspěšných herců, po jejichž boku se objevila v několika projektech. Jejím otcem je Jeff Perry a matkou Laurie Metcalf. Její rodiče se rozvedli, když jí byli tři roky. Má dvě mladší nevlastní sestry a dva mladší nevlastní bratry.

Na televizních obrazovkách se poprvé objevila v Roseanne ve flashbacích jako mladší Jackie Harris, kterou zde hrála její matka. Rodiče ji do herectví nijak nenutili a sama byla dost stydlivá, takže nehrála ani v žádných středoškolských divadelních hrách. Hrát začala až když navštěvovala Severozápadní univerzitu.

Poté, co dokončila školu, se přestěhovala do New Yorku, aby si zde našla práci v televizi. Objevila se např. v seriálu Law & Order: Criminal Intent. Stýskalo se jí však po domově, a tak se přestěhovala zpět do Kalifornie, kde se začala věnovat divadlu. V roce 2013 zazářila po boku své matky na Broadwayi ve hře The Other Place.

V roce 2015 si zahrála po boku svého otce spolu s Kevinem McKiddem v dramatu Anna Christie v losangeleském divadle Odyssey Theatre Ensemble. Kromě toho se dále objevila v roce 2016 v thrilleru The Family a následující rok získala roli v seriálu Scandal.

Ve stopách své matky kráčí díky tomu, že získala v roce 2017 roli matky Sheldona Coopera ve spin-offu The Big Bang Theory, Young Sheldon, o devítiletém Sheldonovi. Navzdory tomuto spojení však získala roli vlastní snahou při castingu.

Foto: CBS


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Young Sheldon Mary Cooperová 2017 2022 5

Filtr seriálů