Inhumans
62/100 - 72×

Inhumans

Po představení v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. si rasa genetických kříženců lidí a Kree – Inhumans vysloužila vlastní seriál, který se točí okolo mocné královské rodiny. Blackagar Boltagon a jeho kruh nejbližších přátel musí dohlížet na bezpečí celé rasy, která dlouhou dobu žila v odloučení od vnějšího světa.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | ABC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Sonya Balmores (Auran), Anson Mount (Black Bolt), Isabelle Cornish (Crystal), Eme Ikwuakor (Gorgon), Ken Leung (Karnak), Ellen Woglom (Louise), Iwan Rheon (Maximus), Serinda Swan (Medusa), Mike Moh (Triton)

Postřehy z finále první řady

Postřehy z finále první řady

První řada Inhumans je již za námi. Poslední epizody byly samozřejmě akčnější a přinesly nám několik odpovědí, ale i nových otázek. Kdo by mohl být tajemným nepřítelem a jak dopadli naši hrdinové? Na tyto otázky vám odpovíme v našich postřezích.

19 0
17.11.2017

Názvy epizod

I poslední dvě epizody nesou komiksové názvy. Sedmý díl se jmenuje podle 159ho čísla Fantastic Four – Havoc in the Hidden Land!, kde se Inhumans vydávají spolu s Quicksilverem a Čtyřkou do Páté dimenze. Její ministerský předseda se rozhodl, že dobude Zemi, ale hrdinové jim v tom samozřejmě zabránili.

Název posledního dílu …And Finally: Black Bolt vychází ze 148ho čísla Thora. V tomto krátkém příběhu byl odhalen origin Black Bolta, který tvůrci víceméně také uzavřeli ve stejnojmenné epizodě. Black Bolt prošel v komiksech Terrigenesí již jako mimino, takže si můžete představit, jakou škodu mohlo způsobit plačící dítě.

Nesmrtelní hrdinové

Sedmý i osmý díl byly skvělým příkladem komiksového příběhu, kdy se mrtví hrdinové vrací k životu. Tritonova smrt byla vlastně jen lest a Gorgon byl oživen s pomocí DNA Auran. Konce se však nedožili Dr. Declan a Eldrac, kteří měli v seriálu pouze splnit svou úlohu. Pokud seriál dostane druhou řadu, tak bude vývoj postav určitě zajímavé sledovat, jen musíme doufat, že se dočkáme vyššího rozpočtu a lepšího zacházení s postavami.

Druhá Terrigenese

V komiksech není druhá Terrigenese nic neobvyklého, jen je samozřejmě hodně riskantní. V seriálu nebylo řečeno, kolik pokusů již bylo provedeno, ale její užití je striktně zakázáno. Trošku jsem čekal, že když Gorgon projde druhou přeměnou, dočká se změny, jako tomu bylo i po jeho druhé přeměně v komiksu. Bohužel nám jenom trochu zdivočel, ale zvířecího zjevu se nedočkal.

Attilan na Zemi

V poslední epizodě opustil Inhumanský lid Měsíc a vydal se na tajnou základnu na Zemi. V komiksech vystřídalo mimozemské město také několik lokací. Bylo například ukryto v atlantském oceánu, Himalájích nebo přímo v New Yorku.

Scéna, kdy Black Bolt řekl Meduse, že Attilan je lid a nikoliv místo, mi přišla jako vystřižená z filmu Thor: Ragnarok, který si odbyl premiéru minulý měsíc. Těžko říct, zda šlo o tvůrčí shodu, easter egg nebo něco jiného, jen mi to přišlo do očí bijící. Co myslíte vy?

Tajemný nepřítel

Nyní se dostáváme k poslednímu a nejzajímavějšímu bodu, protože zde budeme hodně spekulovat. Jak bylo řečeno v posledním díle, Black Bolt se stal králem, aby ochránil Inhumany před skrytou hrozbou. Těžko říct, o koho se jedná, nepřátel měli Inhumani opravdu hodně. Samozřejmě může jít o Kree, kteří se celou rasu svých vojáků snaží vyhubit. Zabiják Kree Sals-Bek, který byl v komiksech pověřen zabít královskou rodinu, se má objevit v páté řadě Agentů S.H.I.E.L.D.u, takže nás třeba čeká menší crossover.

Fanoušci by se určitě rádi dočkali padoucha jménem Unspoken, který je takovou živoucí Terrigenesí a dokáže si měnit schopnosti. Unpoken se mnohokrát pokoušel získat Attilanský trůn a dokonce se mu jej i podařilo získat. Crossover s Infinity War nás asi nečeká, takže Thanose si můžeme škrtnout a Hive to určitě nebude, o toho se postaral Coulson se svým týmem.

Kdo by podle vás mohl být onou hrozbou pro Inhumany? Chtěli byste další sérii?

FOTO: Marvel, ABC

Zdroj: ABC

Diskuze /10

téčko171

Největším zklamáním tohoto seriálu pro mě byl fakt, že Dr. Declan za celých 8 dílů nikoho neoslovil „brother.“

webmaster
17.11.2017 | 17:26:45
Afromen

Mě tedy přišel divnej ještě ten trůn na konci..

#3 shadowshade #4 Blackhand47XD
17.11.2017 | 21:19:32
shadowshade

#2 Afromen: jak začal svítit? taky jsem čekal, že z toho něco bude

17.11.2017 | 21:55:07
Blackhand47XD

#2 Afromen: Já bych řekl, že tím byl vyslán signál onomu nepříteli.

webmaster
18.11.2017 | 8:30:29
Dragon94

Tím signálem byli dle mého přivolní Kree, kteří se budou asi řešit v nové sérii Agentů.

18.11.2017 | 13:20:50
Elia

a nejsou inhumani armádou proti skrullům taky?

#9 Blackhand47XD
18.11.2017 | 18:24:32
gonzaer1

A Maximus už je definitivně odepsaný? Skončilo o otevřeně, sice uvězněn v bunkru,ale zatím naživu. A v tomhle universu se nikdy neví :D

#8 SerFirox
20.11.2017 | 6:48:39
SerFirox

#7 gonzaer1: Určitě odepsaný není. :D

20.11.2017 | 11:15:18
Blackhand47XD

#6 Elia: To mě jaksi nenapadlo. Uvidíme kam bude univerzum po Captain Marvel směřovat, když se mají Skrullové představit právě tam.

webmaster
24.11.2017 | 12:40:45
Horluck

Mě Skrullové napadli jako první možnost ;) zrovna čtu Tajnou invazi a myslím, že by byli hodně dobrým protivníkem :)

26.11.2017 | 11:58:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nepřehlédněte

Postřehy z finále první řady

Postřehy z finále první řady

První řada Inhumans je již za námi. Poslední epizody byly samozřejmě akčnější a přinesly nám několik odpovědí, ale i nových otázek. Kdo by mohl být tajemným nepřítelem a jak dopadli naši hrdinové? Na tyto otázky vám odpovíme v našich postřezích.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Promo fotografie

Promo fotografie

Filtr seriálů
Reklama