Jak bude vypadat reboot Pirates of Caribbean?

Jak bude vypadat reboot Pirates of Caribbean?

Po pěti snímcích plných nejrůznějších pirátských legend a bájných mořských monster se oblíbená disneyovská série chystá k rebootu. Ten byl původně oznámen jako odklon od původní pentalogie, nyní se ale zdá, že nás čeká spíše volné pokračování.

9 19
12.5.2020

Když studio Walt Disney Pictures poprvé oznámilo produkci snímku Pirates of the Caribbean, nenašlo se moc jedinců, kteří by od filmu na motivy disneylandské atrakce očekávali masivní blockbusterový hit. Po uvedení The Curse of the Black Pearl od režiséra Gorea Verbinsko v roce 2003 ale vypukl pirátský boom, neboť první film v kinech utržil šestinásobek svého rozpočtu a představitel hlavní role kapitána Jacka Sparrowa Johnny Depp byl dokonce nominován na Oscara i Zlatý glóbus. Jednoduchý pirátský příběh o dceři britského guvernéra a mladém kováři, kteří se díky zakázané lásce dostanou k pirátské posádce, se pokračování jménem A Dead Man's Chest dočkal v roce 2006 a finále původní trilogie At World's End debutovalo v kinech o rok později.

První díl zaznamenal celosvětový úspěch a nastartoval sérii. Foto: Walt Disney Pictures


V původní trilogii si fanoušci vedle Jacka Sparrowa v Deppově podání oblíbili i hrdiny Willa Turnera (Orlando Bloom), Elizabeth Swann (Keira Knightley), Joshamee Gibbse (Kevin McNally) či guvernéra Weatherbyho Swanna (Jonathan Pryce). Padouchy si ve filmech zahráli Bill Nighy, Geoffrey Rush, Jack Davenport či Tom Hollander.

V roce 2011 navrátil Piráty na plátno režisér Rob Marshall (Chicago) a i když se do hlavních úloh čtvrtého filmu On Stranger Tides vrátili Johnny Depp i Geofrrey Rush, fanouškům vadila absence ústředního páru Willa a Elizabeth. Právě proto se snímku nedařilo zdaleka tolik jako jeho třem předchůdcům. Ještě hůř dopadl pátý film Dead Men Tell No Tales, jenž vůbec nenaplnil své finanční cíle a navíc se dočkal i několika nominací na Zlaté maliny. Snímku v tomto případě nepomohl ani návrat Keiry a Orlanda a ani nová generace hrdinů v podání Brentona Thwaitese a Kayi Scodelario.

Pětka Pirátů v kinech neuspěla. Foto: Walt Disney Pictures

Kvůli neúspěchu pětky oznámilo studio Disney start produkce šestého dílu, který měl rebootovat celou ságu. Scénář dostali na starost Craig Mazin (Chernobyl) a scenárista předchozích filmů Ted Elliot, kteří mají vrátit karibským pirátům jejich zašlou slávu. Od počátku produkce se mluví o nové ženské hrdince a i když si někteří fanoušci přáli návrat Annamarie v podání Zoe Saldany, aktuálně se zdá, že mnohem blíže k hlavní roli má Saldanina kolegyně z Guardians of the Galaxy Karen Gillan. Karen by si mohla zahrát pirátku Redd a jejím mentorem by pak podle nových informací měl být samotný Jack Sparrow.

Karen Gillan zazářila v dobrodružných snímcích Jumanji. Foto: Sony Pictures

Po původním zavrhnutí Deppovy postavy se nyní tvůrci rozhodli upustit od totálního rebootu a plánují nový snímek spíše jako volné pokračování pentalogie. Podobnou cestou se předloni vydalo i konkurenční studio Paramount Pictures, jejichž sólovka Bumblebee napravila pachuť po neúspěšných Transformers: The Last Knight. Depp samotný by se k roli slavného piráta rád vrátil, otázkou je, jak velká by jeho role nakonec byla. Jeden z nejlepších herců posledních desetiletí je totiž aktuálně hlavní hvězdou série Fantastic Beasts, jejíhož třetího dílu se v kinech dočkáme příští rok. Natáčení šestých Pirátů by mělo začít v příštím roce pod produkčním dohledem Jerryho Bruckheimera.

Povede se znovu nastartovat pirátský boom? Vrátí se Jack Sparrow?Diskuze /14

DHARMA4,8

Se zajímavým příběhem by se série mohla znovu oživit. Problémem čtvrtého filmu byla absence námořní bitvy a divný design fontány mládí.V novém filmu by mi nevadilo napojení nějak přes „pirátskou mytologii“, které se držely do třetího dílu. Větší role pro Zoe Saldanu by mi též nevadila

#2 Blackhand47XD
12.5.2020 | 22:09:00
Blackhand47XD

#1 DHARMA4,8: Ona čtyřka navíc ani nevypadala na svůj přehnaný rozpočet. Mi to přišlo daleko víc low-cost než třeba jednička.

webmaster
12.5.2020 | 22:26:22
Svjatogor

Taky jste měli kdysi dávno rádi Oskara (byl mladý, štíhlý, férový a vůbec úplně fajn) a teď nenávidíte Vodafone (čtyřikrát jeho přesný opak). Tak přesně tento pocit mám z Pirátů. A reboot opravdu ničemu nepomůže. :-P

12.5.2020 | 22:47:54
Roy

Obávám se, že Jack sám o sobě už nic moc nenabídne, v posledním díle jen vykrádal sám sebe. Ale dobrý příběh s novými postavami by mohl být fajn. Pirátských filmů a seriálů není nikdy dost. Co takhle oživit kapitána Morgana?

#9 PecaCZE
13.5.2020 | 0:03:36
Milano33

Ja neviem, Pirátov z Karibiku mám vo veľkej láske, popri trilógii Pána Prsteňov a Indiana Jonesa to patrí medzi moje doposiaľ najobľúbenejšie filmové trilógie, na ktorých som vyrástal a nedam na ne dopustiť. Mne osobne štvrtý diel neprišiel až taký strašný, jasné, nie je taký super ako predchádzajúce tri, ale stále ujde a pobaví. Ale piaty diel, tak to bola hrôza, jedna veľká katastrofa, ktorá nemala nápady, z Jacka Sparrowa spravili opileckú trosku a nové postavy ani otravnejšie byť nemohli, jediné pozitívum bol koniec, teraz neviem presne, či išlo o podtitulkovú scénu alebo nie. No to je jedno, narážam na to, keď sa stretli staré dobré mnou milované postavy Will a Elizabeth. A nevrát Davyho Jonesa, ktorý nám piaty diel naznačil vyzerá sľúbne.

13.5.2020 | 0:18:54
Ratemus

Chci Davyho ale jako člověka Nighlyho, klidně ať je tam opět Jack jako ale vedlejší postava. Rád bych nové kapitány jako John Silver, Petr Blood, Černý Korzar, Flint… Pětka se mi hodně líbila a je škoda že umřel Barbosa, nejlepší postava série

13.5.2020 | 8:57:44
Lord Denvil

…jedině když to bude postaveně „na zelené louce“. to zakončení se moc povedlo a byla by škoda to zase „oživit“ … to jak chtějí oživit Tonyho Starka… :( cokoli kvůli prachům :(

13.5.2020 | 11:53:56
Geek

Mě pětka bavila, možná nejvíc z celé série a nejradši bych otěže postupně předával právě jejím novým neokoukaným hrdinům, ale můj zájem o jakékoliv budoucí směřování série klesá k nule když čtu, že ji má tvořit Craig Mazin. Tady mě ta zpráva ztratila..

13.5.2020 | 15:24:03
PecaCZE

#4 Roy: Souhlasím, když měl být další díl, tak jsem si spíš přál aby se to točilo kolem příběhu Willa Turnera jako kapitána Bludnýho holanďana.

13.5.2020 | 17:01:06
VictoriaF

Škoda toho skvělého ‚otevřeného‘ konce pětky. Další díl, který by na toto navázal se staronovou sestavou mohl navrátit zašlý lesk a slávu této značce. Aspoň to mohli ještě jedním dílem naprosto úplně definitivně zakončit. A pak ať si točí tohleto…

13.5.2020 | 19:56:56
Nekronaut

Pirátky z karibiku. Skončí to někdy?

#12 Lord Denvil
14.5.2020 | 11:40:26
Lord Denvil

#11 Nekronaut: aha. v zimě. po volbách… pak všechny femi-, homo- a jiný multi- sklapnou. a snad už nadobro… :-D

14.5.2020 | 12:20:53
Moor8

Já mám piráty z caribiku rád. Je pravda, že Salazarova pomsta se moc nepovedla. Nic extra špatného tam nebylo, ale celkově to působí tak nemastně, neslaně.

Mě by se líbil prequel. V něm se Jack, ještě jako obyčejný nouname dostane k mapě pokladu aztéckého zlata. Musí sehnat loď a posádku, to ho přivede k setkání s Davy Johnsem, který pro něj z hlubin vyzvedne černou perlu. Sežene posádku a vydá se hledat daný poklad. Musí najít ten svůj kompas, aby našel daný ostrov, přitom překonat celou řadu úskalí, má soupeře a nakonec dojde k té zradě, čímž je uchráněn od prokletí.

14.5.2020 | 14:45:26
Spamic

Piráti z Karibiku bez Jacka a Willa nejsou Piráti z Karibiku. Lepší než to protahovat do haleluja a měnit hlavní postavy… Navíc chlapa za ženskou? Prosím už dost těch všech korektností a snaze zavděčit se všem národům a 70 pohlavím (vážně nechápu, kde to ti lidi berou). Takže pro mě za mě, ať si to klidně natočí, ale nevydavala bych to za Piráty z Karibiku, ale radši začla úplně od znova film s pirátskou tématikou.

26.5.2020 | 23:35:50
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů