Remake Barbarelly našel režiséra

Remake Barbarelly našel režiséra

Patrně nejslavnější snímek režiséra Rogera Vadima se v brzké době dočká novodobé verze. Rok a půl po svém oznámení se nový projekt konečně hýbe kupředu a má režiséra. Okolo Barbarelly navíc krouží i zajímavá scenáristická jmé­na.

6 1
15.5.2024

Barbarella se zrodila v mysli komiksového tvůrce Jeana-Clauda Foresta roku 1962 a jelikož její popularit strmě stoupala, už v roce 1968 natočil Roger Vadim celovečerní snímek. Film, ve kterém si hlavní roli střihla Jane Fonda, se stal jedním z nejkultovnějších brakových sci-fi vůbec (společně například s Flashem Gordonem) a měl mj. i vliv na formování hudební nové vlny. Kapela Duran Duran si totiž svůj název vypůjčila od hlavního záporáka Barbarelly.

Barbarella se postupně stala kultem. Foto: Paramount Pictures

I když se v průběhu dalších let Barbarella stala kultem, bezprostředně po jejím vydání producenti zařízli připravované pokračování a podobně neprošel ani reboot s Rose McGowan. V plánu byl i seriálový remake, který chystal režisér Nicolas Winding Refn, ani ten se ale nakonec realizace nedočkal. Předloni byl konečně nový snímek ohlášen, přičemž hlavní roli po sexbombě let šedesátých převezme sexbomba současná. Přesně tak, Barbarellu ztvární Sydney Sweeney.

Kdo jiný by měl novou Barbarellu ztvárnit? Foto: koláž ScreenRant

A vypadá to, že nový snímek natočí vskutku zkušený režisér. Na spadnutí je totiž podpis smlouvy s Edgarem Wrightem. Ten má na svém kontě úspěšnou zombie trilogii s Nickem Frostem a Simonem Peggem, ale také snímky Baby Driver nebo Last Night in Soho. Aktuálně pak připravuje novou adaptaci kingovky The Running Man v hlavní roli s Glenem Powellem, přičemž následně by se měl pustit do Barbarelly.

Scénář k novince by měly napsat Jane Goldman a Honey Ross. Zatímco první jmenovaná spolupracovala často s Matthewem Vaughnem a má za sebou tvorbu marvelovky X-Men: First Class nebo millarovky Kingsman: The Secret Service, Ross ve světě scenáristiky tak profláklá není. Na kontě má jen tvorbu seriálu Everything I Know About Love. Doufejme tedy, že producenti ze studia Sony nešlápli vedle.

Nová Barbarella aktuálně nemá stanovené datum premiéry, předpokládá se ale, že nejdříve do kin dorazí v roce 2026.

Půjdete na remake klasického béčka do kina?Diskuze /1

Martrix

Duran Duran

15.5.2024 | 19:53:36
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů