Uncharted se začne natáčet v březnu

Uncharted se začne natáčet v březnu

Zdá se to skoro neuvěřitelné, ale problémy sužovaný videoherní snímek Uncharted konečně zamíří před kamery. Informaci potvrdil představitel hlavní role Tom Holland, jenž zároveň uvedl i to, kterou hrou se snímek inspiruje.

20 1
21.2.2020

Populární série videoher Uncharted, kterou má Sony plně ve své moci a díky čemuž si ji zahrajete jen na PlayStationu, debutovala už v roce 2007. Hlavní hrdina celé série Nathan Drake hledá pokaždé nějaké mytické poklady (El Dorado, mongolská olejová lampa, památky španělských conquistadorů) a je dnes považován za jednu z nejlepších i nejpopulárnějších herních postav. O myšlence zfilmování Uncharted uvažovalo už dříve studio Sony Pictures, po nedávném založení filmové divize PlayStationu však dohlédne pouze na širší distribuci.

Drake se doposud objevil v pěti hrách. Foto: Sony Interactive Entertainment


Původně měl snímek natočit Dan Trachtenberg (10 Cloverfield Lane), ale loni od projektu odstoupil, aby jej nahradil úspěšný tvůrce snímků Kubo and the Two Strings a Bumblebee, Travis Knight. Ten ale následoval příkladu svého předchůdce a v poslední den loňského roku rovněž Uncharted opustil. Studia PS Films a Sony Pictures tak oslovila Rubena Fleischera, jenž ve spolupráci s druhým zmíněným studiem natočil filmy Zombieland, Zombieland: Double Tap či Venom, a ten nakonec nabídku přijal. Aktuálně to s filmem vypadá velmi dobře a během března se začne natáčet.

Představitel hlavní role Tom Holland, který si střihne mladšího Nathana Drakea, informaci potvrdil a rovněž uvedl, že jedna z úvodních fází filmování proběhne v Berlíně. Podle Hollandových slov je pak filmová adaptace nejvíce inspirována čtvrtým dílem videoherní ságy Uncharted 4: A Thief's End, v němž Drake a jeho mentor Sully pátrají po pokladu Henryho Averyho. Sullyho si ve filmu zahraje Mark Wahlberg, který v roli nahradil Bryana Cranstona, neboť podle tvůrců více sedí k mladšímu představiteli Nathana Drakea Tomu Hollandovi.

Holland aktuálně promuje svůj nový animák Onward. Foto: Pixar, Walt Disney Pictures

Uspěje filmová adaptace Uncharted?Diskuze /2

Malkivian

Cože? Film se inspiruje posledním dílem, který do jisté míry stojí na Nathanovu odchodu do „důchodu“, ale hlavní postavou je náctiletý Drake? To zas bude maglajz všeho dohromady facepalm

redaktor
21.2.2020 | 14:00:12
Cermb0

Holanda pořád nemůžu nějak zkousnout… To už ten Pratt mohl bejt lepší.

21.2.2020 | 20:42:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Filtr seriálů