Tahle kriminálka je jiná než ostatní. Zapomeňte na Námořní vyšetřovací službu, zapomeňte na Horatia z Miami. Úderný tým ze San Diega pracující pod zkratkou NTSF:SD:SUV (National Terrorism Strike Force: San Diego: Sport Utility Vehicle) je budoucností kriminální policie. Anebo ji aspoň dovede velice úspěšně parodovat.
Stephan Derrick není právě klasický seriálový fešák, zato je šéf-inspektorem mnichovské policie a navíc gentlemanem. Do jednotlivých případů se se svým asistentem Harrym Kleinem vrhá celý a cítí nejen s nevinnými pozůstalými, ale i s podezřelými. Díky rozboru osobnosti pachatele či psychologickému rozboru povahy zločinu a díky množství osobních i telefonických rozhovorů se zainteresovanými vyřeší každý případ. Derrick má na kontě úctyhodných 25 sezón a je známý na celém světě.
Šedesát minut s nájemným zabijákem Kieferem Sutherlandem a knězem Johnem Hurtem. Zabiják se jde na Štědrý den vyzpovídat do kostela ze svých hříchů, jimiž vyprávění protkává pomocí flashbacků. Celá pointa se však vyjeví až na samotném konci. The Confession je krátkým a přece komplexním příběhem zasazeným do deseti šestiminutových epizod.
Napůl Dán, napůl Islanďan Halgrim Ørn Hallgrimsson, kterému se přezdívá Ørnen (Orel) je hlavní postavou kriminálního seriálu o zvláštní jednotce expertů, která operuje po celé Skandinávii, v Rusku a přilehlých baltických státech. Své zkušenosti Ørnen nasbíral během práce pro OSN v Palestině, nyní po boku svých kolegů odhaluje práci mezinárodních gangů, teroristických útoků či obchodu s drogami a lidským masem. Úderného Ørnena však pronásleduje nepříjemná událost z dětství, kvůli které trpí posttraumatickým stresem.
Matlock byl inspirován slavným Perry Masonem, také je věhlasným advokátem, který s podporou vyšetřovatelů (v první sezoně i vlastní dcerou) nejen obhájí nevinného klienta, ale i odhalí skutečného viníka. Oproti Masonovi je však Ben Matlock spíše svérázný postarší lišák, který se nebojí v zájmu správného načasování odhalení dočasně působit jako hlupák.
Paul vyrostl v sirotčinci a s církví zůstal i v dospělosti jako vyšetřovatel moderních zázraků. Výsledky šetření jsou pro věřící pokaždé zklamáním a Paul už je z toho také unaven. Vše se změní, když je vyslán podívat se na Tommyho, chlapce údajně s neuvěřitelnou léčitelskou schopností. Po tomto osudovém setkání se přidává k Sodalitas Quaerito, skupině hledající pravdu.
Ronald Arbuthnott Knox byl anglický kněz a spisovatel, který sepsal desatero pravidel správné detektivky: 1. Zločinec je někdo, o němž je zmínka brzo na začátku příběhu. 2. Jsou zcela vyloučeny všechny nadpřirozené nebo nepřirozené faktory. 3. Je přípustná maximálně jedna tajná místnost nebo tajná chodba a i ta je přípustná pouze tehdy, odehrává-li se děj ve stavbě, kde lze takové zařízení předpokládat. 4. Nesmí být použito žádného „dosud neobjeveného“ jedu ani přístrojů či metod, které vyžadují dlouhé vědecké vysvětlování na konci příběhu. 5. V příběhu nesmí vystupovat žádný Číňan. (Jen projev dobové averze proti nejčastější rekvizitě levných detektivek.) 6. K řešení nesmí detektivovi dopomoci náhoda, ani nesmí být veden nevysvětlitelnou intuicí. 7. Pachatelem nesmí být sám detektiv. 8. Detektiv nesmí odkrýt žádnou stopu, aniž ji hned neodhalí také čtenáři / divákovi (co ví on, víme také). 9. Duchem chudý detektivův přítel, jeho Watson, nesmí zatajit žádné myšlenky, které se mu honí v hlavě a musí mít inteligenci jen mírně podprůměrnou. 10. Nesmí se vyskytovat dvojčata nebo dvojníci. V každé epizodě zhřešili proti jednomu z těchto pravidel a je na divákovi, aby odhalil kterému. Seriál měl i pokračování, Hříchy pro diváky detektivek (1995) s Dagmar Veškrnovou-Havlovou.
Na Edně si můžete seriály přidat do oblíbených a sledovat pak jen ty, které vás zajímají. Když má pak hodně lidí mezi oblíbenými seriál „A“ a současně seriál „B“, myslíme si, že ostatním, kteří zatím mají rádi jen seriál „A“, by se mohl „B“ také líbit.
Ve skutečnosti je to trochu složitější, ale takhle naše doporučování zjednodušeně funguje.
Neznáme ale vkus každého návštěvníka Edny a doporučování je jen matematika. Berte proto výsledky skutečně jako tipy „Co by se vám mohlo líbit.“ Ne jako stoprocentní jistotu, že se vám to skutečně líbit bude."