Shōgun (Šógun)
94/100 - 57×

Shōgun(Šógun)

Seriál se odehrává ve feudálním Japonsku a sleduje střet dvou ambiciózních mužů z odlišných světů a tajuplné ženy mnoha schopností. John Blackthorne, anglický námořník, který se nebojí podstupovat rizika, ztroskotá na březích Japonska, jehož neznámá kultura ho zcela změní. Lord Toranaga, bystrý a mocný mistr, vede spor s nebezpečnými politickými protivníky. A paní Mariko, která oplývá neocenitelnými schopnostmi, avšak pochází ze zneuctěného rodu, musí prokázat svou cenu a oddanost.

USA | 2024 | Pauza
vysílání
3 sezóny | FX | 60 minut
žánr
Drama, Historický, Politický
hrají
Hiroyuki Sanada (Joši Toranaga), Cosmo Jarvis (John Blackthorne), Anna Sawai (Toda Mariko), Tadanobu Asano (Kašigi Jabušige),

Šógun láme rekordy ve sledovanosti

Šógun láme rekordy ve sledovanosti

Disney se nebojí a přirovnává Šógun ke Hře o trůny. Sledovanost tomu odpovídá a Disney má důvod k radosti.

22 0
7.3.2024

Disney vydalo tiskovou zprávu, ve které tvrdí, že nový seriál Šógun zaznamenal 9 miliónů zhlédnutí během prvních šesti dnů od uvedení. Počet zhlédnutí je v tomto případě vypočítán jako celkový čas zhlédnutí děleno délkou seriálu.
Díky tomuto vysokému číslu se seriál stává celosvětovou premiérovou jedničkou napříč kategorií hraných seriálů určených dospělým divákům.

Šógun je nejsledovanější premiérou, Foto: Disney+

Seriálu také prospěl fakt, že je dostupný jak na streamovací službě Hulu, která je dostupná jen v USA, tak i na Disney+, které je dostupné v mnoha zemích světa. Právě to seriálu umožnilo maximalizovat počet zhlédnutí.

Seriál vytvořila Rachel Kondová a Justin Marks, Marks byl zároveň showrunnerem a výkonným producentem seriálu. Dalšími výkonnými producenty jsou Michaela Clavellová, Edward L. McDonnell, Michael De Luca a Kondová. Vedle Cosma Jarvise v roli Johna Blackthorna se v seriálu objevuje uznávané japonské herecké obsazení – Hirojuki Sanada jako vládce Joši Toranaga, Anna Sawai jako Toda Mariko, Tadanobu Asano jako Kašigi Jabušige, Hiroto Kanai jako Kašigi Omi, Takehiro Hira jako Išido Kazunari, Moeka Hoši jako Usami Fudži, Tokuma Nišioka jako Toda Hiromacu, Šinosuke Abe jako Buntaró, Juki Kura jako Joši Nagakado, Juka Kouri jako Kiku a Fumi Nikaido jako Očiba no kata.

Jak se vám Šógun líbí?

Foto: Disney
Zdroj informací: Disney

Diskuze /3

Toso11

seriálu prospel fakt že nie je tvorený ako propagandistické dielo tak ako to vidíme u veľkej časti médii dneska samozrejme ešte som nevidel celú sériu ale je to top seriál

8.3.2024 | 9:54:41
Cr4zyFl4mes

Šógun je skvělý. Každopádně to, že obsahuje intrikaření neznamená, že se hned podobá Hře o Trůny. Já samozřejmě chápu, že to je kvůli popularitě GoT, ale fakticky to přirovnání nedává moc smysl. Spíš bych jej přirovnal k Black Sails.

9.3.2024 | 23:42:22
Akul

Zatím to ujde. Ze zpracování z roku 1980 mám lepší dojmy.

10.3.2024 | 12:13:00
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Historické okénko do doby feudálního Japonska

Historické okénko do doby feudálního Japonska

Abyste se pořádně orientovali v dění seriálu Šógun, máme tady pro vás video, které doporučujeme všem zhlédnout. Je v něm totiž vysvětlena celá skutečná situace, která předcházela dění v seriálu, a stejně tak i situace, kterou budeme v minisérii sledovat.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama