Shōgun (Šógun)
94/100 - 57×

Shōgun(Šógun)

Seriál se odehrává ve feudálním Japonsku a sleduje střet dvou ambiciózních mužů z odlišných světů a tajuplné ženy mnoha schopností. John Blackthorne, anglický námořník, který se nebojí podstupovat rizika, ztroskotá na březích Japonska, jehož neznámá kultura ho zcela změní. Lord Toranaga, bystrý a mocný mistr, vede spor s nebezpečnými politickými protivníky. A paní Mariko, která oplývá neocenitelnými schopnostmi, avšak pochází ze zneuctěného rodu, musí prokázat svou cenu a oddanost.

USA | 2024 | Pauza
vysílání
3 sezóny | FX | 60 minut
žánr
Drama, Historický, Politický
hrají
Hiroyuki Sanada (Joši Toranaga), Cosmo Jarvis (John Blackthorne), Anna Sawai (Toda Mariko), Tadanobu Asano (Kašigi Jabušige),

Zítra uvidíte: Příprava na válku

Zítra uvidíte: Příprava na válku

Ve čtvrtém díle Toranaga začne shromažďovat své věrné samuraje a služebníky, aby se začali připravovat na blížící se válku. A Jabušige se snaží pro sebe najít cestu, která pro něj neskončí smrtí.

7 0
11.3.2024

Thumbnail Play icon

Zdroj: FX

Diskuze /1

EmilCZ

Seriál není špatný, ale přijde mi, že se již příliš odchyluje od knihy. Nevadí mi pokud něco vynechají, nebo něco přidají, ale docela už zásadně mění děj a to mi přijde špatné. Navíc některé aspekty mají vliv i na příběh. Anžinův pokus o sebevraždu – vliv na jeho vztah k Omimu Výuka japonštiny – vlev na vztah s Mariko Postavy nejsou kde by měli být – Toda přese nebyl v Osace Loď nebyla už v Andžiru atd..

28.3.2024 | 14:27:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Historické okénko do doby feudálního Japonska

Historické okénko do doby feudálního Japonska

Abyste se pořádně orientovali v dění seriálu Šógun, máme tady pro vás video, které doporučujeme všem zhlédnout. Je v něm totiž vysvětlena celá skutečná situace, která předcházela dění v seriálu, a stejně tak i situace, kterou budeme v minisérii sledovat.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Galerie

Galerie

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama