Stargate Atlantis (Hvězdná brána: Atlantida)
93/100 - 258×

Stargate Atlantis(Hvězdná brána: Atlantida)

Prozkoumejte spolu s mezinárodním týmem na základně Antiků galaxii Pegasus…

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | Syfy | 42 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Jason Momoa (Ronon Dex), David Nykl (Dr. Radek Zelenka)

Dr. Radek Zelenka

Dr. Radek Zelenka

Jméno: Dr. Radek Zelenka

Hodnost: Není voják

Služba: Vědec expedice Atlantis

Kvalifikace: Doktor věd

Sezóny 5
2004 - 2009

Dr. Radek Zelenka je český člen expedice Atlantis. Plynně mluví anglicky, ale občas i v seriálu promluví česky. Je odborníkem na Puddle Jumpery a společně s McKayem jsou nejlepší vědci na Atlantis. Vzájemně se doplňují, ale i hádají. Bohužel nevlastní Antický gen ATA a zároveň také patří do skupiny lidí, u kterých se neuchytí ani genová terapie.

Asi jeho nejlepší výkon byl v epizodě Letters from Pegasus (1×17), ve které měl svou část jen pro sebe a má přes minutu dlouhý vzkaz o vynoření Atlantis na hladinu moře a to v ČEŠTINĚ.

Již několikrát zachránil Sheppardův tým i McKaye, zároveň byl ale už několikrát i blízko jisté smrti. Zelenkovi se podařilo dokonce i vymyslet, jak zachránit celé město Atlantis před obrovskou bouřkou, která by jinak město zničila. Tehdy přišel na to, že potřebnou energii pro napájení štítů získá pomocí blesků.

Dr. Zelenka sice tráví většinu času na Atlantis, ale občas se dostane i ven. Má sestru a synovce, kterého nemá rád. Přiznává taky, že kdyby nedostal nabídku pracovat na Atlantis, byl by dostal prestižní místo na Masarykově univerzitě.

Sice se neobjevuje v každém díle, a není hlavní postavou, ale objevuje se často a občas má i tolik práce, že by klidně mohl být jednou z hlavních postav. Doufejme, že se objeví i v připravovaném filmu Stargate Atlantis.

Foto: Syfy

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

Super postava.

30.6.2020 | 14:48:30

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama