Star Wars: Tales of the Jedi (Star Wars: Příběhy rytířů Jedi)
81/100 - 37×

Star Wars: Tales of the Jedi(Star Wars: Příběhy rytířů Jedi)

Chybí vám seriál Star Wars: The Clone Wars? Tak to jste tady velice správně. Dave Filoni ve svých vlastních poznámkách našel pár nedovyprávěných příběhů, které nám budou vyprávěny skrze nový seriál. Dojde na známé postavy, jejichž minulost je zahalena stínem.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 15 minut
žánr
Akční, Animovaný, Fantasy

V páté epizodě vzniká důležité pouto mezi Barriss Offee a Lyn Rakish

V páté epizodě vzniká důležité pouto mezi Barriss Offee a Lyn Rakish

Jaká postava prošla největším vývojem v seriálu Tales of the Empire? Možná překvapivě to nejsou dvě hlavní postavy celého seriálu, ale pomyslné vítězství si pro sebe bere Čtvrtá sestra alias Lys Rakish. Po nenápadném štěku v seriálu Obi-Wan Kenobi dostává konečně pořádný prostor.

5 0
15.5.2024

Předposlední epizoda seriálu Tales of the Empire s názvem Realization se opět zaměřila na Barriss Offee. Epizoda se prakticky odehrává hned po konci té minulé, tudíž jsme těsně za událostmi Pomsty Sithů a k Nové naději to máme devatenáct let. Barriss Offee se vydává jako Inkvizitor na jednu ze svých prvních misí.

A vlastně hned od začátku to nedopadne dobře. Epizoda v mnohém připomíná začátek seriálu Obi-Wan Kenobi. I tam se Inkvizitoři vydali vyslýchat místní obyvatele pouštní planety, aby zjistili, kde se ukrývá pozůstalý Jedi. Podobnou zápletku vidíme i tady. Přitom nejdůležitější je samozřejmě příběhový oblouk a vývoj postavy Barriss Offee.

(V páté epizodě vzniká důležité pouto mezi Barriss Offee a Lyn Rakish. Foto: Disney+)

Tady je krásně vidět, že Barriss se přidala k Inkvizitorům pouze z nouze ctnosti. Chtěla přežít a neměla prakticky na výběr. I když se jedná o bývalého Jedie, tak Barriss nikdy netíhla k temné straně Síly. Naopak. Velice si vážila původních hodnot a ideálů Jediů a pouze nedokázala pochopit, jak snadno se dokázali Jediové zapojit do republikového konfliktu se Separatisty. A to dala Offee velice netradičním způsobem najevo, což ji stálo svobodu.

Offee se stala členem Inkvizitorů, klekla před Darth Vaderem, ale hned při první příležitosti utekla. Samozřejmě o pádu Republiky věděla úplné minimum, ale dala si vše rychle dohromady, když se Čtvrtá sestra nebála použít násilí na nevinném obyvatelstvu. To Offee přesvědčilo, že toto není její cesta a půjde si svou vlastní.

Za zmínku také rozhodně stojí force healing (léčení), který Barriss ovládá velice dobře. O této schopnosti si ale více řekneme k příští epizodě. Mnohem zajímavější je ale vztah Barriss a Čtvrté sestry. Lyn Rakish měla k Barriss nepopsatelné pouto a zatím ve spíše mužském, inkvizitorském složení viděla v Offee snad spojenkyni, možná kamarádku. To bylo ale zřejmě vzájemné a jedna nechtěla opustit druhou. Jenže nyní obě stojí na druhé straně barikády a protentokrát to končí špatně.

Zdroj: WookieePedia.com

Diskuze /4

Tony-Z

Osobně příliš nesouhlasím s tím, že by Offee netíhla k temné straně. Bombový útok, uškrcení člověka pomocí Síly, úkladně, tak aby to hodila na Ashoku, která ji považovala za blízkou kamarádku. A jak to prohlásila, když ji konfrontoval Anakin a lstí ji přiměl tasit meče Ventress? „Myslím, že tahle barva ke mě vždycky seděla víc.“ (lovím z paměti, tak to možná není přesné).
Barriss si spíše prošla podobným vývojem jako Vader, ale na rozdíl od něj k tomu nepotřebovala postrčit, takže mě její návrat na světlou stranu smysl spíš nedává.

#2 tom99
15.5.2024 | 18:21:38
tom99

#1 Tony-Z: hm, takhle když to říkáš, tak máš asi i pravdu. Na to škrcení jsem už úplně zapomněl. Ty bombové útoky jsou sice neomluvitelné, ale Barriss opravdu nabyla dojmu, že Jediové ztratili směr a ona dělá správnou věc… škoda, že jsme Barriss neviděli o něco déle s Inkvizitory, tam se mohla odehrát celá řada zajímavých věcí, ale bohužel.

#3 Tony-Z
webmaster
15.5.2024 | 22:07:00
Tony-Z

#2 tom99: Jo, kdyby k tomu vedl delší vývoj, asi by to bylo uvěřitelnější. Ale dost možná je to i o tom letitém očekávání, co se s ní stalo. Já v ní možná chtěl vidět toho charismatického, ale zatvrzelého záporáka, někdo kým měla podle trailerů být třeba Iden Versio, ale v příběhu se tak nestalo. A ty třeba něco jiného, co nakonec je pravdě blíž.
Ale jsem rád i za to, co seriál se svou stopáží nabídl.

Vlastně, když o tom tak přemýšlím, tak nějaký ten charismatický zatvrzelý záporák mi celkem dost chybí. Vyjma Vadera je to bída. Iden, Boba, Barriss, Kallus se nakonec přidali na světlou stranu. Gideon mi až tak charismatický nepříjde, admirálové Yularen a Versio neurvali dost prostoru, Stevensonuv Baylon je pro mě nenahraditelný (Rey byl letitě můj TOP 1 herec), takže zbývá Grand Inkvisitor (ale jeho příběh už je uzavřen) a pak samozřejmě Thrawn. A to je vlastně vše.

#4 tom99
15.5.2024 | 22:51:28
tom99

#3 Tony-Z: Ano, největší problém všech novodobých SW záporáků je ten, že na každého někde čeká vykoupení. Chápu, že to dělají „výchovně“ kvůli dětem, ale já bych byl rád za ryze záporné postavy, které budou prohnilé od začátku do konce. Škoda toho. Iden Versio byla skvělá. Slibovaná kampaň za Impérium a za dvě hodiny je z tebe už Povstalec :-)

webmaster
16.5.2024 | 14:28:44
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama