The Americans (Takoví normální Američané)
88/100 - 62×

The Americans(Takoví normální Američané)

Příjemní manželé mají domek na předměstí, upravený trávník, děti, práci, americký přízvuk a americká jména. Nikdo, ani jejich děti, netuší, že jsou ve skutečnosti vzájemně cizími agenty KGB, kteří v USA v době studené války plní misi. A teď se do sousedství přistěhovala rodinka agenta FBI, mise se komplikují, spojky se mění a změnami prochází i samotná domácnost…

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | FX | 50 minut
žánr
Akční, Špionážní, Thriller

Recenze pilotu (70%)

Recenze pilotu (70%)

Píše se rok 1981 a prezidentem Spojených států se stává Ronald Reagan, který zvyšuje nátlak na Sovětský svaz. Na začátku posledních 10 let, které ukončují tzv. Studenou válku, se tak náhle ocitá v ohrožení jedna americká rodinka, která ve skutečnosti není až tak americká.

2 0
2.2.2013

Stanice FX spustila své nové drama o ruských špionech v Americe, kteří se do Států dostali už během 60. let 20. století. My konkrétně sledujeme osud čtyřčlenné rodiny Jenningsových – manželů Elizabeth a Phillipa a jejich dětí Paige a Henryho. Na první pohled vypadají jako obyčejná a nudná americká domácnost, nikdo ale netuší, že oba manželé jsou ve skutečnosti vytrénovaní ruští spící agenti. Tajné operace jim procházejí vcelku bez problémů, ty ale nastanou, když se do jejich sousedství nastěhuje rodina Beemanových, jejíž hlava Stan Beeman je agent kontrarozvědky FBI, která se zaměřuje hlavně na dopadení ruských špionů z KGB. Netuší sice, kdo jsou Jenningsovi opravdu zač, jeho šestý smysl ale hlásí pozor.

V první epizodě se dočkáte nejen akce, ale mnohem více se podíváme přes trochu vleklé rozhovory na minulost obou manželů, jejichž vztah není zrovna růžový. Zatímco Elizabeth je zapřísáhlá dcera Matičky Rusi, Phillipovi se začíná americký život líbit a nedělalo by mu problém svou vlast zradit. Ale i přesto, že oba mají ve skříni dost kostlivců, o nichž sami navzájem neví, snaží se svou roli hrát co nejlépe, i kdyby jen vlastním dětem.

První polovina dílu byla taková nemastná neslaná, na nový seriál i trochu zmatená, když jsem si jako divák nebyl jistý, co nebo koho vlastně právě sleduji. Jakmile se však v druhé polovině objeví agent FBI, který trošku zamíchá dějem, začne náhle vše dávat smysl a zapadat do sebe. Konec epizody už pak docela slušně naznačuje, že The Americans nebude seriálem, který si pustíte po dlouhém dni v práci, ale spíše jako jednohubka pro trochu náročnější diváky, kteří se vyžívají v politicko-historických dramatech.

Rozhodně se nejedná o žádný exponenciální rozjezd, po kterém budete vyloženě toužit, abyste se mohli podívat na novou epizodu, ale herecké výkony Keri Russell (Felicity), Matthewa Rhyse (Brothers & Sisters) a Noaha Emmericha (White Collar) nejsou vůbec špatné a jistě bude stát za to se na další epizody podívat – ty by totiž mohly slibovat mnohem více napětí, než jen první díl.

Ostatně po The Americans už sáhla i Prima COOL, která práva na seriál zakoupila. Zdá se tedy, že i na Primě mu věří.

Další epizodu seriálu uvidíte každou příští středu (v USA v úterý) a v plánu je zatím celkem 13 epizod. Trailer s českými titulky můžete zhlédnout v tomto článku, anebo zabrouzdejte na tomto webu.

Zdroj: FX

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Filtr seriálů
Reklama