The Wheel of Time (Kolo času)
71/100 - 87×

The Wheel of Time(Kolo času)

Tento fantasy epos se odehrává ve světě, kde sice magie existuje, ale pouze ženy ji dokážou používat. Příběh sleduje Moirain, členku stínového a vlivného sesterstva nazývaného Aes Sedai, na strastiplné cestě po celém světě s pěti mladými společníky. Moirain věří, že jeden z nich by mohl být reinkarnací nesmírně mocného muže, kterému proroctví přisuzují, že buď lidstvo zachrání, nebo ho uvrhne do záhuby. Sága obsahuje množství prvků evropské i asijské kultury a filozofie, nejsnáze postřehnutelný je především motiv cyklické povahy času, který nalézáme v buddhismu či hinduismu.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Amazon | 50 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Nadpřirozený
hrají
Rosamunde Pike (Moiraine Damodred), Daniel Henney (al'Lan Mandragoran), Josha Stradowski (Rand al'Thor), Zoë Robins (Nynaeve al'Meara), Madeleine Madden (Egwene al'Vere), Marcus Rutherford (Perrin Aybara), Barney Harris (Matrim Cauthon), Álvaro Morte (Logain Ablar)

S01E04: The Dragon Reborn

S01E04: The Dragon Reborn

Moirain zápolí se svou nejistotou, zatímco Lan zápolí s jejich novou společnicí. Rand se strachuje o Mata a i sám Mat se podivuje tomu, co se s ním děje. Egwain a Perrin činí první kroky na svých odlišných stezkách a do světa je vypuštěna neuvěřitelná nová síla.

sk
26.11.2021
1 hodina 2 minutyHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
captain

…a zazáří jako nejasnější slunce! Super ten závěr. Kdopak se nám to vyjevil?!

9.9.2023 | 21:03:17
Jiri007

Dobry dil, musim řict že nemělo chybu jak Liandrin zjištovala informace ohledně Moirain a to jak hlidali toho udajneho Draka tak to bylo fakt perfektni a to jak potom na ně zautočili tak bylo dobre jak se branili vši silou a to jak se Nyn předvedla jakou ma silu tak to bylo fakt dobre jsem zvědav co na tu jeji silu řeknou Aes Sedai jinak bylo vtipny že Rand spolu s Matem a Tomem chtěli přenocovat ale zase museli pracovat.

redaktor
16.3.2022 | 22:56:53
Milano33

Neskutočné zlepšenie, som úprimne nadšený z toho, s akou nevídanou intenzitou sa podarilo prísť pri spracovaní voľaktorých scén. Prítomnosť Logaina Ablara na scéne prinieslo poriadnu dávku nepríjemného mrazenia, vskutku tá atmosféra okolo neho vzbudzovala neistotu a strach. A to pozadie v Ghealdane skutočne excelentne nastienilo, akú nebezpečnú hrozbu tento falošný samozvaný Drak predstavuje. A tá eskalácia tohoto napätia bola zúžitkovaná na maximum, konflikt medzi Aes Sedai a Logainom vyústil naozaj šokujúcim spôsobom. Súboje v otvorenej krajine boli zjavne slabšie. Okrem iného, emócie a chémia medzi postavami funguje báječne, pasáže s úžasnou Morain a najmä Lanom a Nyneivou mali skutočne pozoruhodnú hĺbku. Thom a Rand tiež ušli, zatiaľ čo Matovu myseľ zakalila dýka zo Shadow Logothu.

4.2.2022 | 20:51:23
Arcey

Xube: Takéto predlohy som písal, keď som mal 15. To vazne? A kto si? Sapkovski, Cervenak, Kysa, Zamboch, ci dokonca Stephen King? V zivote si nenapisal ani jeden text a sa tu hras na boha

10.12.2021 | 13:34:00
jirrr

Celé se to nevyvedlo…bohužel…

9.12.2021 | 17:57:26
Basim

Jo je to lepší než Witcher od netflixu

5.12.2021 | 13:21:36
myp2p

Je docela škoda, že nelze ponechat původní komentáře… Jen bych chtěl upozornit, že jak zde psal člověk, který knihu četl…cikáni nebyli nikde definováni rasově…byl to způsob života :) a pokud mluvíš o „fantasy“ a zároveň si logicky, historicky a spolecensky odůvodňuješ jakou rasu a barvu kůže mají lidi mít…tak jsi hlupák a ignorant…pro tebe bych doporučil jinou fantasy knihu :) jmenuje se myslím Mein Kampf :) dej si nitrák a na imdb sleduj, jestli v daných seriálech nepřevažujou „čmoudi“…tímto končím argument a už se sem nevrátím

1.12.2021 | 9:54:03
Excalibur

Seriál je proti knihám a očekávání prostě zklamáním, to se snad ještě může napsat, ne? "Uživatel"myp2p má evidentně problém s chápáním psaného slova a také si plete server. Já si dovolil upozornit na to, že politika do fantasy nepatří. Pokud upozorníte na fakt, že lidé z jednoho národa, žijící v jedné vesnici izolovaně od světa po 3000 let, těžko budou mít v každé chajdě úplně jinou barvu kůže, nutně neznamená, že jste rasista, macho nebo ultras. To může bez znalosti dané osoby z pusy vypustit fracek žijící v nějaké pomýlené bublině s egem v nebesích, který by vám to do očí nikdy neřekl. Už vůbec tady není místo pro výkřiky typu, že za vše zlo světa může bílý heterosexuál. Já bych chtěl vidět duševní pohodu podobných svazáků, kteří mají potřebu tuhle ideu šířit i na fan serverech :)

30.11.2021 | 19:34:12
Yann

Kromě dobrého začátku a skvělého konce to byla jinak dlouhá dialogová nuda. Navíc je čím dál více do očí bijící, že se v tomhle seriálu někde topili peníze, protože kostýmy a všechny další rekvizity jsou opravdu lacině řešené. Vypadá to, že šli peníze hlavně do herců a rasově vyvážené propagandy, kde herci rozhodně nedosahují kdovíjakých výkonů.

30.11.2021 | 8:53:21
antty

Jak někdo, kdo tvůrcům seriálu vytýká, že knihy nečetli, jistě ví, tak cikáni v této sáze nejsou definováni rasově, ale svou vírou – cikán = vyznavač Cesty listu

(původně ti, co odešli od Aielů, ale pak přijímali každého odevšad)

No a k hodnocení, je tu jedna změna co mi vadí, zbytek chápu a přijímám, je jasné, že je třeba vypouštět a zkracovat, jinak to budou točit minimálně 14 let, ne-li víc se všemi těmi přerušeními.

webmaster
29.11.2021 | 19:06:39
1

Nepřehlédněte

Druhou řadu čeká velká změna oproti té první, dojde k přeobsazení jedné z postav

Druhou řadu čeká velká změna oproti té první, dojde k přeobsazení jedné z postav

Novinek o druhé řadě je málo, ale Amazon a Sony nedávno potvrdily neoficiální únik – jeden z hlavních protagonistů se ve druhé řadě své role již nezhostí.

Reklama

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama