The Wheel of Time (Kolo času)
71/100 - 87×

The Wheel of Time(Kolo času)

Tento fantasy epos se odehrává ve světě, kde sice magie existuje, ale pouze ženy ji dokážou používat. Příběh sleduje Moirain, členku stínového a vlivného sesterstva nazývaného Aes Sedai, na strastiplné cestě po celém světě s pěti mladými společníky. Moirain věří, že jeden z nich by mohl být reinkarnací nesmírně mocného muže, kterému proroctví přisuzují, že buď lidstvo zachrání, nebo ho uvrhne do záhuby. Sága obsahuje množství prvků evropské i asijské kultury a filozofie, nejsnáze postřehnutelný je především motiv cyklické povahy času, který nalézáme v buddhismu či hinduismu.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
3 sezóny | Amazon | 50 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Nadpřirozený
hrají
Rosamunde Pike (Moiraine Damodred), Daniel Henney (al'Lan Mandragoran), Josha Stradowski (Rand al'Thor), Zoë Robins (Nynaeve al'Meara), Madeleine Madden (Egwene al'Vere), Marcus Rutherford (Perrin Aybara), Barney Harris (Matrim Cauthon), Álvaro Morte (Logain Ablar)

al'Lan Mandragoran

al'Lan Mandragoran

Strážce Moirain Sedai, nekorunovaný král Malkieru.

Sezóny 2
2021 -

Lan, dědic královské dynastie Malkieru, byl odnesen jako batole, když zem zaplavily hordy trolloků a následně ji pohltila nehostinná pokřivená pustina nazývaná Morna. Od mala se učil umění šermu a jako dospělý se nechal připoutat k Moirain Sedai jako její strážce.

Foto: Amazon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Excalibur

Ten herec to tady hraje působivě dobře. Jen mi nesedí samurajové do světa Kola času. Systém boje, zbraně atd byl popsaný o dost jinak.

21.12.2021 | 17:45:51
xflori01

Pro mě zatím nejsympatičtější postava

webmaster
4.12.2021 | 17:23:50

Nepřehlédněte

Druhou řadu čeká velká změna oproti té první, dojde k přeobsazení jedné z postav

Druhou řadu čeká velká změna oproti té první, dojde k přeobsazení jedné z postav

Novinek o druhé řadě je málo, ale Amazon a Sony nedávno potvrdily neoficiální únik – jeden z hlavních protagonistů se ve druhé řadě své role již nezhostí.

Reklama

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama