The X-Files (Akta X)
89/100 - 154×

The X-Files(Akta X)

Zvláštní agenti FBI Fox Mulder a Dana Scullyová se zaměřují na nevysvětlitelné případy, které jsou velmi často spjaté s paranormálními jevy a s možnou existencí mimozemského života na Zemi – tedy na takzvaná akta X. Mulder je o existenci mimozemšťanů neochvějně přesvědčen, Scullyová je zase neochvějný skeptik a spolu tvoří dvojici, která odkrývá pravdu skrývající se tam někde venku…

USA | 1993 | Ukončeno
vysílání
11 sezón | FOX | 43 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Sci-fi
hrají
Gillian Anderson (Dana Scully), David Duchovny (Fox Mulder)

Vince Gilligan chce být součástí nových Akt X

Vince Gilligan chce být součástí nových Akt X

Ještě dávno předtím, než udělal díru do světa na sólové dráze se svou seriálovou legendou Breaking Bad, americký scenárista, producent a režisér Vince Gilligan byl jednou z hlavních osobností kultovních The X-Files, které se mají na televizní obrazovky brzy vrátit. A Gilligan u toho nechce chybět.

7 0
26.2.2015

Vince Gilligan v rozhovoru pro fanouškovský server X-FilesLexicon.com sice přiznal, že dosud neví, jak by se jeho případná spolupráce na nových Aktech X křížila se zbytkem jeho televizní práce, zároveň ale dodal, že by se na nich podílel velmi rád. A i kdyby se mu to náhodou nepovedlo, pořád si nová Akta X bude moct užít jako fanoušek:

Myšlenka, že budou nová Akta X, je pro mě hrozně vzrušující. Vím, že bych mohl přiložit ruku k dílu a strašně rád bych to i udělal. Ale i kdyby se tak nestalo, stejně budu sledovat každou epizodu jako věrný fanoušek, kterým jsem byl už od začátku.

Vince Gilligan byl původně „pouze“ fanouškem Akt X, který se k produkci přidal jako scenárista během jeho třetí řady. V průběhu třetí až deváté série napsal třicet epizod a na další více než stovce se podílel jako producent. Zároveň stál i za spin-off seriálem k The X-Files s názvem The Lone Gunmen, který však skončil po třinácti epizodách.

Gilligan napsal mnoho kultovních epizod Akt X jako například Pusher, Paper Hearts nebo Bad Blood. V jeho epizodě Drive ze šesté řady se Gilligan navíc poprvé setkal s americkým hercem Bryanem Cranstonem a byla to právě tato první spolupráce, která měla za následek Cranstonovo obsazení do Gilliganova budoucího seriálu.

(Bryan Cranston a David Duchovny v epizodě Drive Vince Gilligana; FOTO: FOX)

V roce 2008, šest let po ukončení Akt X, totiž Gilligan přišel na obrazovky stanice AMC se svým novým dramatickým seriálem Breaking Bad – Perníkový táta. Seriál byl obrovským hitem u diváků i kritiků a svého plnohodnotného završení se dočkal v roce 2013. Letos se však Gilligan do světa Breaking Bad vrátil se spin-off seriálem Better Call Saul. Právě na jeho práci na Saulovi pak bude nejvíce záviset to, jestli bude mít Gilligan čas i na nová Akta X. A my vážně doufáme, že ano.

Zdroj: FOX

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů