A.D.
83/100 - 26×

A.D.(A.D. The Bible Continues)

Biblický příběh po smrti Ježíše Krista nekončí. Seriál A.D. navazuje na úspěch historické minisérie The Bible stanice History Channel a pouští se dál do vyprávění o tom, jak se Kristovo slovo šířilo dál do světa a jak jeho smrt ovlivnila život apoštolů i zrádce Jidáše.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | NBC | 45 minut
žánr
Drama, Historický
hrají
George Georgiou (Boaz), Babou Ceesay (Jan), Richard Coyle (Kaifáš), Greta Scacchi (Matka Marie), Adam Levy (Petr), Vincent Regan (Pilát Pontský), Jóhannes Haukur Jóhannesson (Tomáš)

Kaifáš

Kaifáš

Velekněz Jeruzalémského chrámu, chytrý a vypočítavý politik, který vidí v Ježíšových následovnících potencionální nebezpečí pro židovský národ. Proto se nezastaví před ničím, aby zničil je i jejich učení.

Sezóny 1
2015 - 2015

„Ale velekněz a jeho stoupenci, totiž saducejská strana, byli naplněni závistí; chopili se apoštolů a vsadili je do městského vězení.“ (Skutky apoštolů 5,17–18)

Velekněz Kaifáš má značnou zásluhu na Ježíšově odsouzení k smrti během utajeného a vykonstruovaného procesu. Vedle křivých obvinění bylo také přihlédnuto ke skutečnosti, že Ježíš býval označován za Syna Božího a mesiáše (krále všech národů, který přinese konečnou spravedlnost). Nevědomky se Kaifáš stává prorokem, když o Ježíšovi pronáší slova: „Je pro vás lépe, aby jeden člověk zemřel za lid, než aby zahynul celý národ.“ Pravděpodobně tím chtěl vyjádřit pragmatickou úvahu, že s Ježíšovou smrtí ustanou všechny výbušné spekulace, které by mohly přilákat nežádoucí pozornost římské samosprávy. Kaifášovo slovo se podle věřících naplnilo i v jiném, závažnějším smyslu: Ježíš dal svůj život jako výkupné ďáblu, aby lidé získali život věčný. Kafiáš zastával svůj úřad i během pronásledování prvních křesťanů až do svého sesazení římským prokonzulem Vitelliem v r.36

Foto: NBC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav titulků

Epizoda S01E12: The Abomination

cz100%
DOKONČENO

Titulky překládá: @Hendorn

Historické okénko

Tiberius za dnů Ježíše Krista

Tiberius za dnů Ježíše Krista

Římská říše pod vládou císaře Tiberia měla spíše stabilizační tendence než zcela dobyvačné. Sám Tiberius, který prošel válečným řemeslem, se mu kupodivu dostatečně za své vlády vůbec nevěnoval.

Reklama

Sdílejte seriál

Seriál ma svoji stránku na Facebooku .

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama