A.D. Matka Marie

Matka Marie

Matka Marie

Ježíšova matka – pevná a rozhodná i v nejtemnějších obdobích. Důvěra v jejího Syna a v Jeho poslání se nikdy nezlomila.

Sezóny 1
2015 -

„Ti všichni se svorně a vytrvale modlili spolu se ženami, s Marií, matkou Ježíšovou, a s jeho bratry.“ (Skutky apoštolů 1,14)

Židovská dívka žijící na venkově v okupované zemi, které nebylo pravděpodobně ani dvacet let, když se stala Ježíšovo matkou. Přijala Bohem určenou roli a stala se prostředníkem Boží záchrany a tím ovlivnila rozhodujícím způsobem lidské dějiny.


Bůh poslal anděla k Marii a řekl: Neboj se Marie, vždyť jsi nalezla milost u Boha! Hle, počneš, porodíš syna a dáš mu jméno Ježíš. Bude veliký, bude nazýván Synem Nejvyššího. 

Když ji anděl pověděl o Božím plánu, uvěřila mu. V jejich očích byl Bůh svatý a ona jeho služebnice, která přijala pokorně jeho vůli. Boží vyvolení znamenalo pro Marii velikou poctu, přineslo ji to však velký stres i úzkost. Když její snoubenec Josef zjistil, že je těhotná, chtěl se s ní rozejít. Anděl musel přijít ještě jednou, aby mu v tom zabránil. Dítě porodila na neobvyklém místě ve městě předpovězené prorokem, a protože dítěti hrozilo zabití, tak s ním musela utéct přes poušť do Egypta a skrývat se tam několik let.

Tak jako ostatní matky, sledovala jeho rozvoj a učila ho poslušnosti. Když se stal mužem, nechala ho, aby mohl žít svůj vlastní život. Vychovala syna, který byl poslušný Bohu. Unesl ponížení i slávu. Marie stála při svém synovi až do konce a věřila v jeho poslání.

Mary Did You Know? https://www.youtube.com/watch?…

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Stav titulků

Epizoda S01E12: The Abomination

cz100%
DOKONČENO

Titulky překládá: @Hendorn

Historické okénko

Tiberius za dnů Ježíše Krista

Tiberius za dnů Ježíše Krista

Římská říše pod vládou císaře Tiberia měla spíše stabilizační tendence než zcela dobyvačné. Sám Tiberius, který prošel válečným řemeslem, se mu kupodivu dostatečně za své vlády vůbec nevěnoval.

Reklama

Sdílejte seriál

Seriál ma svoji stránku na Facebooku .

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců