American Horror Story
91/100 - 529×

American Horror Story

To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. Postupně tedy navštívíme dům, ve kterém ožívají duchové, léčebnu, kde se léčí homosexualita, coven čarodějnic, přehlídku zrůd, hotel, který vlastní upíři, dům uprostřed samoty, který má bohatou minulost, město, které se nechá snadno zmanipulovat.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
13 sezón | FX | 45 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Thriller
hrají
Joe Mantello (Gino Barelli), Russell Tovey (Patrick Read), Charlie Carver (Adam Carpenter), Zachary Quinto (Sam), Isaac Powell (Theo Graves), Billie Lourd (Dr. Hannah Wells), Leslie Grossman (Barbara Read), Denis O'Hare (Henry Grant), Sandra Bernhard (Fran), Patti LuPone (Kathy Pizazz), Finn Wittrock (Harry Gardner), Lily Rabe (Doris Gardner), Ryan Kiera Armstrong (Alma Gardner), Evan Peters (Austin Sommers), Frances Conroy (Belle Noir)

Rozhovor s Ryanem Murphym po jedenácté epizodě

Rozhovor s Ryanem Murphym po jedenácté epizodě

Ryan prozradil, že v i v jedenácté epizodě byla malá nápověda, o čem bude třetí řada? Poznali jste ji?

0 0
10.1.2013Máme tady další rozhovor, který hlavní producent AHS poskytl magazínu EW, s chutí do toho.

Tato epizoda působí neuvěřitelně filmově a podivně krásně navzdory tomu, jaký je její předmět.
Tuto epizodu točil Alfonse Gomez-Rejon, který také dělal I Am Anne Fran Part II. Je to opravdu skvělý chlap!

Výborné byly ty rozdělené obrazovky, když Lana odcházela, připomnělo mi to styl Briana DePalma a jeho Dressed to Kill (Oblečen na zabíjení).
Ano to byly, Alfonso také hodně pracoval s Martin Scorsese. Líbí se mi pozorovat vývoj postav a myslím, že divákům se bude líbit vývoj Lany. Tato epizoda byla epizodou plná nedostatků, protože plno věcí, které jsme chtěli, nebyly k dispozici. Například scéna v mausoleu, neměla vůbec být v mausoleu, ale bylo k dispozici, tak jsme to museli předělat.

Líbí se mi tahle lokace. Je to skutečné mausoleum?
Ano.

Mojí oblíbenou scénou je ta z první sezóny, ve které Dylam Mcdermott masturbuje a brečí. Snažili jste se tuto scénu překonat dnešní mezi Dylanem a prostitutkou?
Ne. Nikdy jsem nepřemýšlel o tom, že bychom měli udělat něco podobného. Myslím si, že je to celé velmi šokující a neuvěřitelně dojemné. Johnny je plný lítosti a nenávisti. Při editování téhle scény jsem byl nesvůj. Dylanovi se to natáčení líbilo. Líbí se mi ta bolest, která z téhle epizody vychází, je velmi dojemná.Měla epizoda větší problémy, kvůli jejímu obsahu? Nebo to probíhalo podobně jako u ostatních epizod?
Mám opravdu dobé vztahy s lidmi od nás. Zjistil jsem jednu úžasnou věc o kabelové televizi. Můžete mít v epizodě násilí kolik chcete, ale pokud ukážete bradavky, povedete hodinu dlouhé diskuze, jestli musí být vidět.

Uvidíme, jak dopadla ta prostitutka?
Ne. Myslím si, že diváci by měli prostě předpokládat, že neměla šťastný konec.

Dylan žije v otcově domě. Využívá také otcovo vězení?
Ano a uvidíte ho v následujících dvou dílech.

Přijde mi to, jakoby Lana chodila v kruzích. V téhle epizodě jsme jí viděli vyhrát, vždycky jste si to pro ni takhle představoval?
Ještě není všemu konec! Pořád zbývají ještě dvě další epizody. Ale ano vždycky jsme měli v plánu, že Lana takhle dopadne, ještě tu má dvě epizody a myslím, že jsou dobré.

Byla to Clea DuVall (Wendy) ve flashbecku?
Ano byla to ona. Má to větší význam, ale to uvidíte v další epizodě.

Na konci epizody jsme viděli, jak Lana porodila. Bude dítě vychovávat?
To nemohu prozradit. Uvidíte ve zbylých epizodách, jak to bude.

Takže zbylé dvě epizody se rozdělí na 50:50 mezi Briarcliffem a vnějším světem?
Příští epizoda, které se jmenuje Continuum. V této epizodě jsme udělali něco, co jsem vždycky chtěl udělat v hodinovém formátu. Uvidíte několik dějových linií, které mezi s sebou nebudou mít žádnou spojitost, ale nakonec se vše propojí. Budete trávit hodně času s postavami, také nás epizoda posune trochu dopředu z roku 1965 do roku 1969/70.Stále jsem plně nepochopil, proč jsou mimozemšťané zaměření na Kita?
Budeme se tomu věnovat v další epizodě. Tohle je vždy nejhorší, nikdy není znám žádný důvod, proč se mimozemšťané na někoho zaměří. Budeme se snažit podat alespoň částečné vysvětlení k tomu, proč dochází k únosům okolo Kita.

Vzpomínky Grace na její únos byly opravdu zarážející. Jak jste na to přišli?
S většinou věcí přišel právě Alfonso (režisér epizody).

Zdá se, že jsme viděli začátek konce pro Briarcliff a Monsignora. Je to i pro něj začátek konce?
Nikdy nepodceňujte machiavelistického kněze. Myslím, že tahle postava je jedna z těch cliffhangetských, vždycky přijde s něčím novým.

Lidé v současné době spekulují o tom, co bude v třetí sezóně. Odhalil někdo nápovědu z minulé epizody?
Četl jsem hodně teorií a v dnešní epizodě je další nápověda! Řekl bych, že tu minulou nápovědu nikdo zcela neobjevil, protože nejde jen o jednu věc. Jeden z mých oblíbených odhadů je, že třetí epizoda American Horror Story bude poslední sezóna Dextra.

Takže v dnešní epizodě je také nápověda ke třetí sezóně?
Ano, je tu nápověda, ale příští týden bude nápověda mnohem větší.

Můžete alespoň prozradit, jestli ty nápovědy jsou vizuální nebo se týkají dialogů?
Nic neprozradím. Minulý týden byla stopa velmi krátká a tento týden je také velmi stručná, ale byli tam.

Tak jak se vám líbila jedenáctá epizoda, co říkáte na návrat Almy? A co bylo podle vás nápovědou ke třetí sezóně?

Zdroj: FX

Diskuze /6

Neely

Další řada bude v pohřebním ústavu :)

12.1.2013 | 13:26:26
Kolikokoli

Teoreticky je to možné (2×10 – spálení A+M.E., teď mauzoleum…)Taky tam furt je něco o ohni, hoření. Takže by to mohlo být krematorium. Když tam jsou mrtvoly, tak se jako „nadpřirozená vsuvka“ nabízí zombíci a duchové, ale to už to bylo. Nebo upíři, ale to by nebylo asi moc originální. Taky mluvili o sirotčinci, ale to by mi přišlo moc podobné téhle sérii. A zase tu bylo něco s kouzly („magic of yours“), takže asi Čarodějky 2: Kvanta mrtvých :D (a tomuhle věřím asi nejvíc).

13.1.2013 | 2:23:06
putainesca

Asi nedávám pozor, když sleduju jednotlivé díly, ale má věta „Pořád nám zůstává Paříž“ nějakou spojitost s předešlými díly nebo je tam jentak vložená? Aaaa „To co mi teď chybí v téhle sezóně je to, co se mi líbilo na té první. Příběh Romea a Julie, který jsme mohli sledovat v podání Violet a Tata. Chci něco podobného v další sezóně a taky to tam bude. Přemýšlíme o natáčení pořadu na jiném místě, na skutečně hrozivém místě. “

Akorát mě nenapadá hrozivé místo v Paříži :D

16.1.2013 | 18:43:30
insoomnia

Jelikož se tam poslední dva díly začal objevovat syn Lany tak myslím, že to bude o něm jak hledá ztracenou matku a trošku si povraždí během cesty k ní;)

18.1.2013 | 9:11:58
putainesca

Určitě to bude v Paříži :D teď ve 12. epizodě, mluvila Grace s malym Thomasem francouzsky a už mi to nikdo nevymluví :)

18.1.2013 | 19:13:25
Neely

Nemyslím si, že další serie bude v Paříži, už jen proto, že seriál se jmenuje AMERICAN Horror Story :) ta poznámka co pronesl Dr. Oliver Thredson o Paríží, je podle mě hláška z filmu Casablanca, kterou řekl ironicky…

19.1.2013 | 11:22:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama