The Continental: From the World of John Wick (Hotel Continental)
82/100 - 26×

The Continental: From the World of John Wick(Hotel Continental)

The Continental, který je prequelem k filmové sérii John Wick, vypráví příběh o tom, jak v 70. letech přišel Winston Scott ke své pozici ředitele hotelu Continental a jak z něj vytvořil bezpečné útočiště pro zabijáky, v němž platí zákaz zabíjení. Rovněž sledujeme skutečné události jako velkou stávku popelářů či vzestup americké mafie k ekonomické moci.

USA | 2023 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Peacock | 90 minut
žánr
Akční, Krimi, Thriller
hrají
Colin Woodell (mladší Winston Scott), Keanu Reeves (John Wick), Ian McShane (Winston Scott), Lance Reddick (Charon), Michael Nyqvist (Viggo Tarasov), Alfie Allen (Iosef Tarasov), Willem Dafoe (Marcus), Adrianne Palicki (Perkins), Dean Winters (Avi), John Leguizamo (Aurelio), Bridget Moynahan (Helen Wick)

Organizace v Bowery má delší historii, než jsme mysleli

Organizace v Bowery má delší historii, než jsme mysleli

O podsvětní síti v newyorské čtvrti Bowery díky filmům víme, že ji vede král, který se pyšní tím, co se mu podařilo vybudovat. Nicméně seriál nám odhalil, že tato organizace má v Bowery delšího trvání, jelikož tam působila už před jeho vládou.

4 0
4.10.2023

Ve druhé epizodě Loyalty to the Master jsme se společně s Winstonem vydali do dalšího místa, které dobře známe z filmové série – do newyorské čtvrti Bowery. S tou je ve filmech spojován především její král s tváří herce Laurence Fishburna. Ten o sobě tvrdí, že díky němu vznikla v Bowery rozsáhlá zločinecká síť, jejíž členové se po městě pohybují v převlecích za bezdomovce. The Continental nám ale ukázal, že to tak ve skutečnosti úplně není.

Otázkou nyní je, jestli tím tvůrci seriálu nechtěně vytvořili odchylku od filmových informací, nebo jestli v Bowery došlo k rozíření sítě do podoby, jakou známe z filmů, až za vlády krále a tudíž se jeho origin víceméně nezměnil. V 70. letech, kdy se seriál odehrává, totiž v Bowery vládne královna jménem Mazie, kterou ztvárňuje herečka Zainab Jah, a na první pohled se vše jeví, že funguje jako za budoucí vlády krále. Proto bychom mohli mluvit spíše o tom, že král své „království“ nevybudoval, ale namísto toho jej někdy v době mezi seriálem a prvním filmem zdědil. Je totiž možné, že Mazie je jeho matkou, a pokud je on skutečně jejím synem, už by měl být minimálně v náctiletém věku. Nicméně nikdo takový nám v epizodě představen nebyl. Že by si tvůrci mladého krále schovávali až do posledního dílu?

(Je král Maziiným synem? Nebo je to Miles? Foto: ScreenRant)

Nebo co když už mladší verzi krále vídáme od prvního dílu? Ve filmech jsme se zatím nikdy nedočkali odhalení králova pravého jména. Ale díky The Continental se možná jeho jméno konečně dozvíme. Jednou z teorií totiž je, že král a Miles, který momentálně žije se svou sestrou Lou v Čínské čtvrti, jsou jedna a tatáž osoba a po událostech seriálu se Miles připojí k organizaci v Bowery. Především na konci John Wick 4 bylo naznačeno, že Winston a král mají nějakou společnou minulost. Ještě aby ne, když to jsou dva významní vůdci newyorského kriminálního světa. Co když je ale spojuje mnohem užší minulost? V seriálu spolu Winston a Miles zformovali tým, který připravuje svržení Cormaca a převzetí Continentalu. Máme to brát tak, že tohle má být počátek „přátelství“ těchto vůdců? Nebo se Winston s králem poprvé setká, až jak někdy později usedne na trůn v Bowery?

Překvapilo vás, že v Bowery funguje organizace už i v 70. letech? A myslíte si, že je král Maziiným synem, Milesem, nebo někým úplně jiným?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

Jaká budoucnost čeká Wickovské univerzum?

Jaká budoucnost čeká Wickovské univerzum?

Před námi je čtvrtá kapitola filmové série John Wick a vás tak může zajímat, jestli půjde o poslední akční jízdu Johna Wicka? Na to vám nyní přinášíme odpověď a zároveň se dozvíte, jaké další projekty zasazené do tohoto univerza se připravují.

Reklama

Nejoblíbenější seriálové postavy

Nejoblíbenější filmové postavy

Narozeniny herců

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama