Crash Landing on You (Láska padá z nebe)
100/100 - 9×

Crash Landing on You(Láska padá z nebe)

Příběh vypráví o jihokorejské bohaté byznysmence Yoon Se-ri, která náhodou havaruje v demilitarizovaném pásmu v Severní Koreji. Tam na ni při obchůzce narazí severokorejský kapitán Ri Jeong-hyeok, který se jí snaží se svou posádkou pomoct dostat domů. Brzy ale oba zjistí, že nejenže tohle setkání jim zařídil sám osud, ale že dostat Yoon Se-ri domů nebude vůbec jednoduché. Plány jim totiž kříží nejen Se-riina rodina, ale také mocichtivý důstojník státní bezpečnosti Cho Cheol-gang.

Jižní Korea | 2019 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | tvN | 50 minut
žánr
Drama, Komedie, Romantický
hrají
Hyun Bin (Ri Jeong-hyeok), Son Ye-jin (Yoon Se-ri),
redaktoři
kris.slavickova


Crash Landing on You - Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
bulinka

Perfektne v seriály zobrazili dva rôzne svety (Severnej a Južnej Kórei). Akoby život u nás počas komunizmu a teraz. Jeden svet chudobný, skromný, druhý svet kapitalistický. A v každom svete sa nájdu dobrí aj zlí ľudia. Musím povedať, že veľmi príjemne ma celý seriál prekvapil. Malo to všetko: drámu, vtip, humor, smútok, žiaľ, akciu, dynamiku … A soundtrack! Čo sa týka romantiky. Áno, je tu, ale je taká decentná a slušná. Ako by mohol nevinný kapitán Ri zviesť Yoon Se-Ri v úvodnom dieli? Však prekročila hranicu medzi Severnou a Južnou Kóreou! Mal by ju zabiť. Môže, ale…? Téma Severná a Južná Kórea je stále aktuálna, nakoľko nie je doteraz podpísaná žiadna dohoda o mieri, obe krajiny sú v podstate stále vo vojne. Poviete si, psycho…v 21. sto­ročí. Žiaľ, áno. Je to realita.

30.4.2021 | 13:51:04
kris.slavickova

Dlouhou dobu jsem měla od tohoto druhu tvorby pauzu a takhle jednou při procházení Netflixu jsem narazila na pár korejských projektů a oslovil mě především tento kvůli Ye-jin Son, od které jsem kdysi viděla tři její jiné projekty, a která mě už tehdy okouzlila svými hereckými schopnostmi. Stopáž jednotlivých dílů je sice masakr, ale nedala bych pryč ani minutu. Naprostá dokonalost. Ústřední dvojice ve svých rolích exceluje. Zamilovala jsem si i Hyeokův oddíl. Brilantně vyvážené vážné momenty s těmi vtipnými. Četla jsem, že tvůrci spolupracovali přímo s lidmi ze Severní Koreje (žijící v Jižní Koreji) a že vykreslení toho života tam je velmi věrné. Také mě mile překvapilo, jak Korejci celé to téma celkem citlivě zvládli vůbec uchopit. Jako třešnička na dortu pak působí povedený soundtrack.

webmaster
15.6.2020 | 8:59:19
Veles13

Jsem mile překvapen, že někdo dokáže natočit příběh poklidným tempem bez zběsilého střihu každé dvě vteřiny. Příběh, v kterém se stále něco děje a plynule pokračuje dál a dál. Kromě samotného děje mne značně zaujal pohled Jihokorejců na své severní sousedy. Nejsou vykresleni jako zavilí nepřátelé, ale jako příbuzní a přátelé mající tu smůlu, že žijí ve špatně vedeném státu a z celého seriálu je znát touha po sjednocení.

30.5.2020 | 19:50:06

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama