Casey Sander

Casey Sander

Celé jméno: Clinton O. Sander
Místo narození: Washington, D.C., USA
Známé projekty: The Big Bang Theory, Grace Under FireTucker

Datum narození: 6.7.1956 (67 let)

Clinton O. „Casey“ Sander je americký herec, který se narodil ve Washingtonu, D.C. Vychodil střední školu Nathan Hale High School v Seattlu ve Washingtonu, kde také hrál za školní baseballový tým. V posledním ročníku mu bylo díky baseballu nabídnuto místo v profesionálním baseballovém klubu California Angels.

Kromě toho získal díky fotbalu i stipendium na Washington State University, které odmítl, a nastoupil do California Angels. Jako profesionální hráč baseballu však neměl první sezónu příliš velké štěstí, takže byl nakonec z týmu propuštěn.

Poté hrál jednu sezónu za Seattle Rainiers a přijal fotbalové stipendium na University of Puget Sound. Tady zvažoval, že se stane sportovním hlasatelem a začal navštěvovat herecké hodiny v naději, že mu to pomůže s budoucí kariérou. Zde si též zahrál v několika školních hrách.

Poté, co získal svůj titul, chvíli učil na škole Curtis Senior High School v University Place ve Washingtonu. Pak se odstěhoval do Los Angeles, kde začal pracovat v loděnici, poté stavěl dřevěné domy, býval barmanem a prodejcem aut, a nakonec se z něj stal herecký agent.

Sander se objevil ve filmech jako Stewardess School (1986), Wild Orchid II: Two Shades of Blue (1991), 16 Blocks (2006) nebo Heaven's Rain (2011). Kromě toho si zahrál v seriálech jako Tucker, Criminal Minds, Grace Under Fire, Malcolm in the Middle, Rules of Engagement, Sons of Anarchy, Mad Men, Silicon Valley, The Newsroom, Buffy the Vampire Slayer nebo Marvin Marvin. Známý je rolí otce Bernadette v seriálu The Big Bang Theory.

Casey má syna Maxe a dceru Mimi.

Foto: CBS


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Big Bang Theory Mike Rostenkowski 2012 2015 4

Filtr seriálů