Emile Hirsch

Emile Hirsch

Celé jméno: Emile Davenport Hirsch
Místo narození: Los Angeles, Kalifornie, USA
Známé projekty: Sexbomba od vedle, Útěk do divočiny, Tenkrát v Hollywoodu

Datum narození: 13.3.1985 (38 let)

Emile Davenport Hirsch je americký herec, který se narodil v Los Angeles. Jeho matka Margaret Esther (rozená Davenport), je výtvarná umělkyně, učitelka a designérka rozkládacích knížek. Jeho otec David Milton Hirsch pracuje jako podnikatel, manažer a producent. Kromě toho má starší sestru jménem Jennifer. Vyrůstal v Los Angeles a několik let žil se svou matkou v Santa Fe v novém Mexiku.

Hirsch započal svou hereckou kariéru v devadesátých letech, když se začal objevovat v různých televizních seriálech. Zahrál si v televizním filmu Iris (2001) a svůj velký filmový debut měl v roce 2002 s filmem Skandál v katolické škole. Tentýž rok si zahrál ještě v Klubu vyvolených.

V roce 2004 zazářil ve filmu Sexbomba od vedle, po boku Jeffa Danielse a Sigourney Weaver si zahrál v komediálním dramatu Obyčejní hrdinové a následující rok ztvárnil Jaye Adamse v biografickém filmu Legendy z Dogtownu.

Útěku do divočiny si zahrál Christophera McCandlesse a kvůli této roli zhubl téměř 20 kg. V biografickém snímku Milk (2008) ztvárnil Clevea Jonese, objevil se ve filmu Zabiják Joe (2011), thrilleru Divoši (2012), romantickém filmu Příběh mého syna (2012), kde si zahrál po boku Penélope Cruz, nebo Prince Avalanche (2013).

Kromě toho se objevil ve filmu Motelové pokoje, zahrál si v minisérii Bonnie & Clyde nebo ve válečném filmu Na život a na smrt, a zahrál si např. ve filmech Tajemství smrti slečny Neznámé (2016), Freaks (2018) nebo Tenkrát v Hollywoodu (2019).

Po smrti herce Antona Yelchina začal propůjčovat hlas animované postavě v sérii Tales of Arcadia, kterou zesnulý herec namluvil v téměř celém seriálu Trollhunters. Hirsch pak této postavě propůjčoval svůj hlas v následujících seriálech a také ve videohře. Kromě toho nadaboval hlavní postavu v herní adaptaci japonského anime Speed Racer.

Navíc se herec věnuje také hudbě a na podzim roku 2019 vydal svoje první album s názvem Mnemoni. V roce 2013 se mu narodil syn jménem Valor, kterého má se ženou, s níž se tehdy vídal. Ti dva se ovšem nadále nestýkají.

V roce 2015 byl obviněn z napadení s přitěžujícími okolnostmi, když napadl a škrtil producenta společnosti Paramount Pictures jménem Daniele Bernfeld v nočním klubu Tao Nightclub v Park City v Utahu. K tomuto činu se přiznal a byl odsouzen k patnácti dnům vězení a devadesáti dnům probace. Kromě toho musel zaplatit pokutu ve výši cca 113 000 Kč a věnovat se padesát hodit veřejně prospěšným pracím. Po tomto incidentu nastoupil Hirsch do odvykacího zařízení.

Foto CC BY-SA 2.0 Tabercil, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Wizards Jim Lake ml. 2020 2020 1
3 Below Jim Lake ml. 2018 2019 2

Filtr seriálů