Freddie Highmore

Freddie Highmore

Celé jméno: Alfred Thomas Highmore
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Karlík a továrna na čokoládu, Bates Motel, The Good Doctor, Leonardo

Datum narození: 14.2.1992 (31 let)

Highmore se narodil 14. února 1992 v Camden Town do slavné rodiny. Jeho matka, Sue Latimer, je agentka a jeho otec, Edward Highmore, je slavný herec. Má mladšího bratra, který se jmenuje Albert Highmore. Freddie vystudoval španělštinu a arabštinu. Má rád italské jídlo, film Střihoruký Edward, herečky Kate Winslet a Helenu Bonham Carter a jeho nejoblíbenějšími školními předměty jsou tělocvik, matika a jazyky.

Freddie začínal se svým hereckým životem už v sedmi letech. Jeho první velký pokus o přízeň ve filmové historii odstartoval filmem Drsný holky (1999), kde si zahrál postavu malého Sama, který žije se svou svobodnou matkou. O tři roky později si Freddie zahrál mladého krále Artuše v minisérii Mlhy Avalonu.

Herec se stává známějším, a proto dostává nabídky na velkolepé filmy. Mezi ně patří třeba film Dva bratři. Daleko větší filmová role přišla ve filmu Hledání Země Nezemě, kde se poprvé setkal s Johnny Deppem a Kate Winslet. Za tento film byl čtyřikrát nominován za nejlepšího mladého herce nebo na nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli.

Další velká filmová role přišla opět po boku Johnnyho Deppa coby Willyho Wonky ve filmu Karlík a továrna na čokoládu. Za svůj výkon byl nominován na Nejlepšího mladého herce. Tuto nominaci proměnil a zároveň vyhrál Satellite Award. Tento film byl tak úspěšný, že vznikla stejnojmenná videohra, ve které můžeme slyšel hlas Freddieho.

Freddie si zahrál v několika dalších úspěšných trhácích. Objevil se ve filmech Arthur a Minimojové (2006), Zlatý kompas (2007), Melodie mého srdce (2007), Astro Boy (2009), Arthur a Maltazardova pomsta (2009) a Arthur a souboj dvou světů (2010).

(Freddie Highmore jako Norman Bates. Foto: A&E)

Freddie se objevuje v televizním světě, kde jen většinou hostuje v jedné epizodě. Roku 2013 přijal nabídku od stanice A&E, a ta mu umožnila proměnit se na duševně narušeného Normana Batese trpícího schizofrenií, který se nebojí zabíjet. Role v seriálu Bates Motel mu tak sedí, že byl nominován na nespočet cen. Herci bylo umožněno vyzkoušet si režírování jedné epizody, čímž odstartovala i jeho režisérská cesta. Dokonce si poprvé vyzkoušel napsat scénáře ke dvěma epizodám.

Bates Motel je prequel filmu Psycho a vypraví začátky Normanových výpadků. Vrací nás na začátek Hitchcockova Psycha, kdy je Norman ještě teenager a jeho matka stále naživu. Zrovna si pořizují motel a snaží se rozjet úspěšný podnik.

Freddie si také zahraje mladého chirurga, Shauna Murphyho, který trpí autismem a syndromem savanta. Jedná se o seriál The Good Doctor z dílny stanice ABC. U tohoto lékařského drama působí rovněž jako producent a aktivně se podílí na tvorbě scénářů nebo výrobě epizod během produkce. Sám napsal scénář k první epizodě druhé série s podtitulem Hello a režíroval tři epizody.

V roce 2021 si zahrál v seriálu Leonardo, který se zaměřoval na pestrý život Leonarda da Vinciho. U životopisného drama působil rovněž jako výkonný producent. Téhož roku se objevil v hlavní roli v akčním snímku Velká španělská loupež, kde si zahrál po boku Liama Cunninghama a Àstrid Bergès-Frisbey.

Highmore má talent na jazyky. Plynule ovládá španělštinu, francouzštinu a arabštinu.

Foto MingleMediaTVNet­work CC BY-SA 2.0, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Good Doctor Shaun Murphy 2017 2022 5
Bates Motel Norman Bates 2013 2017 5

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů