Jaina Lee Ortiz

Jaina Lee Ortiz

Celé jméno: Jaina Lee Ortiz
Místo narození: Kalifornie, USA
Známe projekty: Scream Queens, Rosewood, Station 19

Datum narození: 20.11.1986 (37 let)

Jaina Lee Ortiz se narodila 20. listopadu 1986 jako Jessica Ortiz na armádní základně Fort Ord v Kalifornii. Vychována však byla v Bronxu v New Yorku. Byla jedináčkem, její rodiče byli z Puerto Rica a konkrétně její otec se stal v New York detektivem. Už v devíti letech se věnovala salse a mambu a to, co bylo v té době jejím koníčkem, přerostlo v profesi a v patnácti letech už dávala lekce a profesionálně závodila. I přestože v tanci excelovala, Jainu více přitahovalo herectví a byla odhodlána se mu věnovat profesionálně.

Už v šestnácti letech začala hrát ve studentských filmech a hned poté začala studovat dva roky ve studiu Maggie Flanigan, kde se specializovala na Meisnerovu techniku. Po dvou letech studií debutovala na představení mimo Broadway. V roce 2009 se přesunula do Kalifornie, kde byla obsazena do druhé série reality show Scream Queens na stanici VH1. Spolu s dalšími devíti herečkami proti sobě bojovaly v různých výzvách, aby se dostaly k příležitosti zahrát si v nadcházejícím filmu. Jaina soutěž vyhrála, byla jmenována vítězkou, a díky tomu si zahrála i v mnoha televizních reklamách, při kterých vystupovala i v lokálních divadlech.

V roce 2013 jí přistála do klína hlavní role v seriálu The After od Amazonu. Ačkoli pilot byl odvysílán, dostal pozitivní ohlasy a zbytek první série dostal zelenou, v lednu 2015 nakonec padlo rozhodnutí o zrušení a seriál tak skončil dříve, než začal. O dva měsíce později v březnu 2015 byla obsazena do pilotu seriálu Rosewood, kde poté hrála Annalise Villu další dva roky po boku herce Morrise Chestnuta. Později toho roku dostala menší roli ve druhé řadě seriálu Shooter a také se objevila v komediálním filmu Girls Trip.

V roce 2017 se objevila v seriálu Grey's Anatomy, který byl vstupenkou pro spin-off s názvem Station 19, kde momentálně hraje hlavní roli, hasičku Andy Herreru.

Foto: Instagram Jaine Lee Ortiz


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Station 19 Andy Herrera 2018 3

Filtr seriálů