James Purefoy

James Purefoy

Celé jméno: James Brian Mark Purefoy
Místo narození: Taunton, Somerset, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Příběh rytíře, Rome, The Following, Altered Carbon

Datum narození: 3.6.1964 (59 let)

James vystudoval britskou dramatickou školu Central School of Speech and Drama, která odstartovala jeho hereckou kariéru. První role byla ještě divadelní, kde ztvárnil postavu Romea v divadelní hře Romeo a Julie. Jeho kariéra začala pomalu stoupat, když začal hrát hlavní a vedlejší role ve filmech.

První větší roli ztvárnil v televizním filmu Záhada Boscombského údolí, ale většina si jej zřejmě poprvé všimla ve filmu Ložnice a kuloáry z roku 1998. James pokračoval ve svých vedlejších hereckých rolích ve filmech jako Mansfieldské sídlo, Možná, miláčku, Lighthouse či Resident Evil. Jeho hodně významná role nastala ve filmu Příběh rytíře, kde si zahrál postavu prince Edwarda.

První hlavní role se dočkal v historickém filmu Příběh o Jiřím a drakovi roku 2004. Rok 2005 byl pro něj klíčový: přijal roli V ve filmu V jako Vendeta, ale hned poté byl nahrazen Hugo Weavingem. Proto se naplno pustil do natáčení historického seriálu Rome, který vysílala stanice HBO. V tomto seriálu ztvárnil postavu Marca Antonia a objevil se v obou řadách seriálu.

James proto poté začal přijímat převážně seriálové role, když se objevil v seriálech jako The Philanthropist či Camelot. Během toho se objevil ve filmech Solomon Kane a Ironclad, kde ztvárnil hlavní role. Roku 2012 se rozhodl pokračovat ve své televizní kariéře díky účasti v seriálu The Following.

V letech 2016–2018 si zahrál hlavní roli v seriálu Hap and Leonard, během čehož se začal věnovat i dabování. Konkrétně jsme ho mohli slyšet například v seriálech Trollhunters a 3 Below, ve kterých namluvil Kanjigara. Hlavní role se dočkal i v seriálu Altered Carbon, kde se objevil jako Laurens Bancroft, nebo jsme ho mohli ještě vidět v menší roli seriálu Sex Education.

James svou kariéru herce nezačal příliš dobře, protože byl ve špatné finanční situaci. Proto jednu dobu prodával noviny, aby si přivydělal. Roku 1997 se oženil s herečkou Holly Aird, se kterou má syna Josepha. Avšak roku 2002 se rozvedli. Roku 2014 si vzal za ženu režisérku a producentku Jessicu Adams, se kterou má dceru Rose a syny Neda a Kita.

Foto CC BY 2.0 Genevieve, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
A Discovery of Witches Philippe de Clermont 2021 2021 1
Sex Education Remi Milburn 2019 2023 3
Altered Carbon Laurens Bancroft 2018 2018 1
Trollhunters Kanjigar 2016 2018 3
The Following Joe Carroll 2013 2015 3
Rome Marcus Antonius 2005 2007 2

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů