Lucy Hale

Lucy Hale

Celé jméno: Karen Lucille Hale
Místo narození: Memphis, Tennessee, USA
Známé projekty: Pretty Little Liars, Life Sentence, Katy Keene

Datum narození: 14.6.1989 (34 let)

Lucy Hale je americká herečka a zpěvačka, která se narodila roku 1989 v Memphisu. Je dcerou Prestona Halea a Julie Knight a je pojmenována po své prababičce. Má starší sestru Maggie, nevlastní sestru Kirby a nevlastního bratra Wese.

Zajímavostí je, že nikdy nechodila do školy, celou dobu totiž byla vyučována doma. Později začala navštěvovat herecké a pěvecké kroužky, protože o ně projevila zájem. Kariéru odstartovala roku 2003, kdy se poprvé objevila v televizi.

Zpočátku měla samé epizodní role, poprvé na sebe dokázala upozornit až vedlejšími rolemi v seriálech Bionic Woman a Wizards of Waverly Place. První větší role se dočkala až v letech 2008–2009, kdy se objevila jako Rose Baker v seriálu Privileged. Zde však započalo její prokletí, o kterém padne řeč ještě později.

Roku 2010 byla obsazena do jedné z hlavních rolí seriálu Pretty Little Liars, kde vystupovala jako Aria Montgomery. Tato postava tu patřila mezi ústřední, přičemž Hale si ji zahrála ve všech 160 dílech seriálu. Logicky tu tedy vydržela až do roku 2017, kdy seriál skončil.

Výše padla zmínka o jejím prokletí, které bylo obnoveno roku 2018. Hale totiž hrála v několika seriálech, kde se sice chopila ústřední role, ale stanice vždycky onen seriál zrušila hned po první řadě. Tak to poprvé dopadlo v případě již zmíněného seriálu Privileged.

V roce 2018 se celá situace opakovala, Hale byla totiž obsazena do ústřední role seriálu Life Sentence, kde si střihla postavu Stelly Abbott. Poté, co byl seriál zrušen po první řadě, se roku 2020 chopila postavy Katy Keene ve stejnojmenném seriálu. I když byl tento projekt zasazen do univerzu Riverdale, stanice CW ho zrušila hned po první řadě.

Lucy Hale byla ze zrušení Katy Keene velmi špatná, otevřeně o tom mluvila na sociálních sítích, ale s rozhodnutím stanice nic nenadělala. Alespoň má ale šanci na to se objevit v Riverdale, kde ostatně vystoupila už ve dvou dílech. Jejím aktuálním projektem je však seriál Ragdoll, kde snad bude mít větší štěstí. I zde totiž hraje ústřední roli.

Od roku 2009 se jí zároveň daří na poli filmů. Hlavní role Katie Parker se chopila v televizním filmu Dívčí války. Později se objevila například ve snímcích Vřískot 4, Moderní Popelka: Byla jednou jedna píseň, Vadí nevadí, Jednorožec, Dude, Fantasy Island a Divoký seznam. I když jde většinou o béčkové filmy, téměř ve všech si vždy zahrála ústřední roli.

Thumbnail Play icon

Hale však není jen talentovanou herečkou, delší dobu se věnuje i své pěvecké kariéře. Roku 2014 vydala své studiové album s názvem Road Between, které tvoří dvě písničky. Kromě toho nazpívala několik dalších singlů, mezi kterými se sluší zmínit například písničku Run This Town.

Hereččin osobní život je poměrně utajován, ale ví se, že jednu dobu chodila s hercem Davidem Henriem, se kterým se poznala na natáčení seriálu Wizards of Waverly Place. Kromě toho se ví, že je jejím dobrým kamarádem herec Drew Van Acker, se kterým se naopak poznala na natáčení seriálu Pretty Little Liars.

Pokud bychom hledali její předky, našli bychom je v Anglii, Skotsku, Irsku a Německu. Má ráda psy a fotografování a v minulosti měla poruchu příjmu potravy. Dle jejích slov byla hudba její první láskou, přičemž k zahájení pěvecké kariéry ji inspirovala Britney Spears.

Foto CC BY 2.0 JJduncan80, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Katy Keene Katy Keene 2020 2020 1
Life Sentence Stella Abbott 2018 2018 1
Pretty Little Liars Aria Montgomery 2010 2017 7
Privileged Rose Baker 2008 2009 1
How I Met Your Mother Katie Scherbatsky 2007 2014 2

Filtr seriálů