Matt Lintz

Matt Lintz

Celé jméno: Matthew Lintz
Místo narození: Fargo, Georgie, USA
Známé projekty: Pixely, The Alienist, The Walking Dead

Datum narození: 23.5.2001 (23 let)

Matt Lintz je americký herec, který se narodil roku 2001 ve Fargu ve státě Georgie. Pochází z rodiny, kde se všichni jeho sourozenci věnují herecké kariéře. Má dvě starší sestry Mackenzie Lintz a Madison Lintz a mladšího bratra Macsena Lintze. Jeho rodiči jsou Marc Lintz a Kelly Lintz (taktéž herečka).

Hereckou kariéru odstartoval roku 2009, kdy se začal objevovat v různých filmech a seriálech, kde měl však pouhé vedlejší roličky. První jeho velkou rolí byla postava Stevieho Taggerta, kterého si roku 2018 zahrál v seriálu The Alienist. Dále se například objevil ve filmech Pixely či Boj za svobodu.

Podobně jako jeho sourozenci Madison a Macsen, tak i on si zahrál v seriálu The Walking Dead. Zde se ujal role Henryho, který po časovém skoku zestárl, a proto bylo třeba ho přeobsadit. Původního (mladšího) Henryho hrál právě jeho bratr Macsen, tudíž toto přeobsazení bylo velmi povedené.

Zajímavostí je, že se Matt Lintz ucházel o roli nového Spider-Mana, který se hledal roku 2015. Lintz se dostal mezi poslední kandidáty, nicméně mu roli nakonec vyfoukl herec Tom Holland.

Foto: AMC


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Ms. Marvel Bruno Carreli 2022 2022 1
The Walking Dead starší Henry 2018 2019 2

Filtr seriálů