Shea Whigham

Shea Whigham

Celé jméno: Franklin Shea Whigham, Jr.
Místo narození: Tallahassee, Florida, USA
Známé projekty: Boardwalk Empire, True Detective, Agent Carter

Datum narození: 5.1.1969 (52 let)

Franklin Shea Whigham je synem advokáta Franka a školní knihovnice Beth. Celá rodina se stěhovala na Floridu a také do Texasu a Shea své studium dokončil na State University v New Yorku. Tam byl součástí školního hereckého programu, který zahrnoval pouze 31 studentů. Po studiu založil v New Yorku divadelní spolek The Rorschach Group spolu se svým spolubydlícím na koleji, Kirkem Acevedem, známém ze seriálů Band of Brothers a Fringe.

Během své kariéry spolupracoval se známými režisérskými jmény jako Martin Scorcese, Robert Redford či Terrence Malick. Jeho první velká herecká role přišla v roce 2000 ve filmu Tigerland s Colinem Farrellem v hlavní roli. Zahrál si také po boku Roberta De Nira, Anthonyho Hopkinse, Christiana Balea, Seana Penna a mnoha dalších. Objevil se také ve snímcích nominovaných na Oscara, konkrétně Terapie láskou, Špinavý trikVlk z Wall Street.


Ze všech jeho rolí je však svým divákům nejvíce známý v podobě šerifa Eliase Thompsona ze seriálu Boardwalk Empire, vysílaném na stanici HBO. Objevil se také v seriálu True Detective, dále v seriálu Agent Carter na ABC, v němž ztvárňoval šéfa SSR Rogera Dooleyho a jako šerif ve třetí řadě Farga.

FOTO: Marvel.com


Hraje v

Filtr seriálů