Tamlyn Tomita

Tamlyn Tomita

Celé jméno: Tamlyn Naomi Tomita
Místo narození: Okinawa, Japonsko
Známé projekty: Karate Kid 2, Teen Wolf, The Good Doctor, Cobra Kai, The Man in the High Castle

Datum narození: 27.1.1966 (58 let)

Tomita se narodila v Okinawě. Do Spojených států se dostala díky svému otci kvůli jeho internování v období druhé světové války. V Kalifornii si našel práci, získal post policejního důstojníka a pomalu apeloval na seržanta. Svého cíle se doopravdy dočkal a povolil vstup Asiatům do kalifornského policejního oddělení v Los Angeles. Tamlyn tak přijali na střední školu v Granada Hills.

Než se Tomita stala herečkou, zajímala se o jiné aktivity, které ji dostaly do širšího podvědomí. Tomita své štěstí zkoušela v soutěžích krásy, ve kterých několikrát získala korunku. Herečka dokonce umí zpívat a nebála se svůj talent předvést ve svém albu, které se zaměřuje na japonskou kulturu.

Herečky si v roce 1984 všiml režisér John G. Avildsen, kterému přišla dokonalá na roli ve filmu Karate Kid 2. Svým výkonem překvapila tak, že získala několik nabídek na hlavní roli v několika filmech. Do role Kumiko se vrátila v seriálu Cobra Kai, který je pokračováním kultovní série Karate Kid. Největší úspěch ji přinesl film Navštivte ráj. Dále si zahrála ve snímcích Čtyři pokoje a The Killing Jar.

V televizním světě si ji jako první zamluvila americká stanice NBC, kde vystupovala v seriálu Santa Barbara jako Ming Li. Poté se objevovala jako host v několika seriálech. Zmiňme například její působení v The Burning Zone, JAG, 24, General Hospital, Eureka, Heroes, Law & Order: Los Angeles, Resurrection a Chasing Life.

Podstatnou roli si zahrál v seriálu Teen Wolf, kde se v letech 2014–2017 objevovala jako Noshiko Yukimura. Během toho si roku 2016 střihla roli Sandry Abe v seriálu Berlin Station. V poslední době se nejvíce proslavila díky roli Allegry Aoki, kterou si zahrála v seriálu The Good Doctor. Mimo to se objevila i v seriálech The Man in the High Castle a Star Trek: Picard.

Foto BY 2.0 Andres Useche, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Cobra Kai Kumiko 2021 1
Star Trek: Picard Oh 2020 2020 1
The Good Doctor Allegra Aoki 2017 2019 3
Eureka Kim Anderson 2006 2009 3

Filtr seriálů