Valerie Cruz

Valerie Cruz

Celé jméno: Valerie Cruz
Místo narození: Elizabeth, New Jersey, USA
Známé projekty: The Dresden Files, Dexter, The Following

Datum narození: 18.7.1976 (43 let)

Valerie Cruz je známá televizní herečka, která se narodila roku 1976 v New Jersey. Chodila na školu Florida State University a podařilo se jí získat titul v oboru divadlo. Po svých rodičích je kubánského původu.

Své herecké kariéře se věnuje od roku 2002, kdy se objevila v jedné epizodě seriálu Strong Medicine. Jako počáteční herečce se jí na seriálové úrovni poměrně dařilo. Po několika dalších epizodních rolích získala roli Grace Santiago v seriálu Nip/Tuck. Zde se objevila ve dvanácti epizodách a to v roce 2003.


Dále však žádné významnější seriálové role nepřicházely, zato se více začala věnovat filmům. Tam se ale také nedokázala prosadit, za zmínku stojí účast ve filmu Hranice z roku 2009. Už od roku 2007 se jí seriálově začalo opět dařit, když přijala dvě zajímavé role ve dvou seriálech. Nejprve se objevila jako Maria Nolan v seriálu Hidden Palms a poté se objevila jako poručík Connie Murphy v seriálu The Dresden Files.

V letech 2008 – 2013 se objevovala v seriálu Dexter jako Sylvia Prado. Roku 2009 si zahrála v seriálu True Blood postavu Isabel a roku 2011 si zahrála doktorku Zitu Alvarez v seriálu Off the Map. O rok později sehrála Joy Mendez v seriálu Homeland a od roku 2014 ji vídáme v seriálu The Following jako Ginu Mendez.

Foto CC BY-SA 2.0 watchwithkris­tin, Wikimedia Commons


Hraje v

Filtr seriálů