Yaya DaCosta

Yaya DaCosta

Celé jméno: Camara DaCosta Johnson
Místo narození: New York City, USA
Známé projekty: All My Children, Ugly Betty, Whitney, Chicago Med

Datum narození: 15.11.1982 (41 let)

Yaya DaCosta se narodila v roce 1982 v New Yorku a má brazilské a africko-americké předky. Vyrostla v Harlemu. Kromě angličtiny, mluví portugalsky, francouzsky, španělsky a japonsky. Chodila na elitní střední Northfield Mount Hermon School. Na Brown University se věnovala africkým studiím a mezinárodním vztahům.

Po umístění na druhém místě Cycle 3 v America's Next Top Model se vyrýsovala DaCostě úspěšná kariéra. Objevila se v reklamách pro Garnier Fructis, Lincoln Townhouse, Oil of Olay, Radioshack, Seda, Sephora and Dr. Scholl's, na obálkách různých časopisů (včetně W, Hype Hair, Splash a Global Modeling). V roce 2014 získala místo v reklamní kampani Podzim/zima Toma Forda.

Od roku 2005 se věnuje i herectví. V daném roce se objevila v sitcomu Eve. Následující rok si zahrála spolu s Robem Brownem, Antoniem Banderasem a Alfre Woodard v tanečním filmu Take the Lead. Poté měla vedlejší role v nezávislých filmech, Honeydripper (2007) a The Messenger (2009). V roce 2008 si zahrála v soap opeře All My Children jako Cassandra Fosterová, dcera Angie Hubbardové (Debbi Morgan). Seriál po čtyřech měsících opustila, aby se mohl přidat k obsazení The First Breeze of Summer na Broadwayi. V roce 2009 získala opakující roli Nico Slaterové, dcery Wilhelminy Slaterové (Vanessa Williams) ve čtvrté a poslední řadě komediálního seriálu ABC, Ugly Betty.

V roce 2010 měla podpůrnou roli v komediálním filmu The Kids Are All Right a sci-fi akčně dobrodružném filmu Tron: Legacy. V roce 2013 se objevila jako Carol v historickém filmu The Butler v hlavní roli s Forestem Whitakerem a Oprah Winfrey. V roce 2015 bylo oznámeno, že si zahraje hudební ikonu Whitney Houston v televizním filmu Whitney. Za ztvárnění postavy byla vysoce chválená. Také se v tomto roce přidala k hlavnímu obsazení lékařského seriálu Chicago Med jako April Sextonová, sestra na pohotovosti.

Foto: CC BY 2.0 Nick Stepowyj, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Chicago Med April Sextonová 2015 2022 7

Filtr seriálů