Inhumans
62/100 - 72×

Inhumans

Po představení v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. si rasa genetických kříženců lidí a Kree – Inhumans vysloužila vlastní seriál, který se točí okolo mocné královské rodiny. Blackagar Boltagon a jeho kruh nejbližších přátel musí dohlížet na bezpečí celé rasy, která dlouhou dobu žila v odloučení od vnějšího světa.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | ABC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Sonya Balmores (Auran), Anson Mount (Black Bolt), Isabelle Cornish (Crystal), Eme Ikwuakor (Gorgon), Ken Leung (Karnak), Ellen Woglom (Louise), Iwan Rheon (Maximus), Serinda Swan (Medusa), Mike Moh (Triton)

Postřehy z prvních dvou epizod

Postřehy z prvních dvou epizod

Jak je již u nás na Edně tradicí, po jednotlivých epizodách komiksového seriálu přichází na řadu postřehy. Jelikož tvůrci slíbili, že Inhumans nabídnou pěknou porci Easter Eggů, budeme se mít každou chvíli na pozoru, aby nám nic neuteklo. Jak jsou na tom tedy první dvě epizody?

15 1
6.10.2017

Smrt rodičů

Hned v první epizodě jsme se dočkali pohledu na klíčový moment Black Boltova života, bez kterého by to samozřejmě nebylo ono. Black Bolt se na trůn dostal po smrti svých rodičů, za kterou je sám zodpovědný. Událost se v seriálu od komiksů podstatně liší, ale i zde se jeví jako nešťastná náhoda. Agon a Rynda chtěli jednoduše znát synovu odpověď, ale on neznal potenciál svých schopností, tak rodiče v momentu zabil.

V komiksech na Attilan zavítali Kree, které chtěl Maximus využít k získání moci. Kree se v jednom momentu pokusili uniknout ve vesmírné lodi. Black Bolt se ji pokusil sestřelit, ale loď havarovala do budovy, ve které jeho rodiče žili.

Terrigenese

Diváci Agentů S.H.I.E.L.D.u si určitě všimli, že Terrigenese na Attilanu vypadá úplně jinak než na Zemi. Zatím všichni Inhumani ze Země se proměnili skrze kokon, zatímco v Inhumans je zavřeli do „krabic“. V komiksech záleží, jak moc se daný jedinec promění, kolikrát se kokon vytvoří až při druhé Terrigenesi. V seriálu by se to dalo vysvětlit tak, že kontejner nahradí kokon a jedincům umožní procitnout okamžitě.

Bronaja=Ulysses?

V loňském roce postihla komiksový svět Občanská válka 2. Tu v podstatě odstartoval příchod Inhumana jménem Ulysses Cain, který viděl události dříve, než se stanou. Celá válka byla jednoduše o tom, že jedna skupina hrdinů chtěla Ulyssese využít k zastavení zločinů dříve, než se stanou, zatímco zbytek byl proti. Bronaja je přibližně ve stejném věku a jeho schopnosti jsou téměř totožné.

Maximus jej v tomto případě využil jako svou zbraň, se kterou chce vládnout Attilanu. Uvidíme, zda se jej Black Bolt a ostatní pokusí převést na stranu hrdinů, aby události seriálu náhodou krapet nekopírovaly právě druhou variaci Občanské války.

Ostříhání Medusy

Tuto scénu si tvůrci vzali v podstatě z komiksů, jen ji dali modernější nádech. Maximus Medusu ostříhal v klasické sérii Inhumans z roku 1998, kdy ji nechal uvrhnout do řetězů a zbytek práce odvedl nůžkami. Když se v rámci série situace nakonec obrátila, Medusa se dočkala své pomsty, kterou čtenáři považují za jednu z nejlepších částí komiksů. Královna v sobě navíc našla vnitřní sílu, jež naprosto změnila její charakter. Uvidíme, jestli tvůrci Medusu ostříhali čistě kvůli šetření penízků nebo nás čeká také Medusina pomsta.

Auran

Maximova seriálová pravá ruka se od komiksů podstatně liší. Její kostým byl sice na plátno skvěle převeden, ale schopnosti i vzhled postavy tvůrci překopali kompletně. Pokud byste v komiksech řekli například slovo „Thanos“ uprostřed New Yorku, Auran by vás vystopovala i z druhého konce planety s tím, že by na milimetr určila místo, ze kterého bylo slovo vyřčeno. Seriálová Auran ovládá pouze regeneraci, jež funguje zřejmě pouze ve chvíli, kdy je při vědomí.

Opět se zde může zdát, že tvůrci chtěli ušetřit za každou cenu, ale podle mě se mohli opřít o jednu menší chybičku. Vezmeme-li anglické slovo pro slyšení – hearing a zaměníme písmeno r za l, vznikne nám právě ona regenerace – healing. Snaha ušetřit peníze v tom samozřejmě bude také, ale tvůrci na tuto změnu přišli právě tímto způsobem, kdy to jeden z nich mohl přečíst špatně. Co myslíte vy?

Kitang, Iridia, Eldrac

V úvodním dvojdílu jsme dočkali hned tří vedlejších komiksových postav. Kitang se nám představil jako člen genetické rady, kterým byl i v komiksu. Tato rada nemá v kreslených příbězích téměř žádnou roli, k dokreslení světa však tvůrci sáhli na správné místo. Další postavou je okřídlená Iridia s motýlími křídly. V komiksech se objevila v roce 1975, ale také zde neměla moc velkou roli.

Nejzajímavějším z trojce je bezpochyby Eldrac, žijící zeď/budova, která umožňuje přenést kohokoliv kamkoliv. V komiksech šlo o Inhumanského politika, kterého Terrigenese proměnila v obří architekturu. Eldrac zde postavy převáděl tak, že mu vstoupili do úst, v seriálu samozřejmě opět šetřili. Pokud nepočítáme Auran, tak je Eldrac zatím nejnovější postavou v seriálu. Eldrac se na stránkách komiksů objevil v roce 2010, zatímco Auran o čtyři roky později.

Poukázat bych chtěl také na název druhé epizody, který zní „Those Who Would Destroy Us“. Ten si tvůrci vzali z komiksu Fantastic Four Vol.1 #46, druhého čísla, kde se oficiálně objevila královská rodina.

Má Maximus schopnosti?

Již několikrát jsem si všiml, že mnohé lidi udivuje absence Maximových schopností. Abych to jednoduše shrnul, v komiksech se hned také neprojevil, schopnosti se u něj začaly objevovat až později. To však neznamená, že je může získat až na konci této minisérie. Maximus může schopnosti mít, aniž by o tom kdokoliv věděl.

Mimoto, že má Maximus vysokou inteligenci, dokáže také ovládat mysl ostatních. Auran i ostatní strážci jej tedy nemusí poslouchat z vlastního přesvědčení, ale proto, že je ovládá. Teprve později v seriálu bychom se tuto skutečnost dozvěděli, čímž by se z Maxima stal definitivně padouch.

Co myslíte, má Maximus své schopnosti nebo je teprve získá? Jste se seriálem zatím spokojeni?

FOTO: ABC, Marvel

Zdroj: ABC

Diskuze /5

Lex Luthor

Inhumans první dva díly zatím nic moc, ale tak to bylo i u agentů, kteří se rozjeli až v závěru první série kdy se odhalila hydra, tak dám seriálu šanci a uvidíme jestli tady bude totéž.

6.10.2017 | 16:26:40
m.dak

to Auran: není to spíše posílení? Regenerace je jedna z nejsilnějších schopností, viz Wolverine nebo Deadpool. to Maximus: není vysoká inteligence schopnost sama o sobě?

6.10.2017 | 17:35:50
nowas

já osobně velice doufám v to že Maximus schopnosti má.. už mu jen chybí hrát si s těmi jeho robůtky a budu hepy :-D

6.10.2017 | 18:09:22
Ratemus

asi mu bude trvat dlouho než si uvědomí že jeho nejsilnější schopnost je intelekt a inteligence…

Deadpoolova regenerace je od Wolverina a to jeho posílení regenerace a zmrtvíchvstání má co do činění s Thanosem a Lady Death, ale to je komiks samozřejmě…

za mě dobré, Agenti se rozjeli někdy kolem 17 dílu v první řadě, tohle bude fajn jistě také. Mně osobně se to líbilo, vůbec to nebylo tak hrozné jak tu všichni řikají

6.10.2017 | 20:47:50
AdamH

Mám pocit, že párkrát v úvodu zmínili, že Maximus umí lehce ovládnout dav a mě hned, aniž bych znal komiksovou předlohu, napadlo, že toto by mohla být jeho schopnost.. tak snad.

7.10.2017 | 13:02:13
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nepřehlédněte

Postřehy z finále první řady

Postřehy z finále první řady

První řada Inhumans je již za námi. Poslední epizody byly samozřejmě akčnější a přinesly nám několik odpovědí, ale i nových otázek. Kdo by mohl být tajemným nepřítelem a jak dopadli naši hrdinové? Na tyto otázky vám odpovíme v našich postřezích.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Promo fotografie

Promo fotografie

Filtr seriálů
Reklama