The L Word (Láska je Láska)
92/100 - 45×

The L Word(Láska je Láska)

Dramatický seriál sledující vztahy, přátelství, problémy a úspěchy několika rozdílných moderních lesbických (a bi) žen žijících v Los Angeles. Jak si malá LGBT komunita poradí se strastmi a slastmi všedního života?

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Romantický
hrají
Katherine Moennig (Shane McCutcheon), Mia Kirshner (Jenny Schecter), Jane Lynch (Joyce Wischnia),


Cucumber, Banana, Tofu

Cucumber, Banana, Tofu

Tři propojené seriály odvysílány v jeden den na třech různých kanálech. Všechny od Russella T. Daviese, tvůrce legendárního Queer as Folk. To je Cucumber, Banana a Tofu. Bylo by libo LGBT „britskou trojku“?

4 0
12.8.2015

Pokud vás @iHyi už dávno nestihl zlákat svým článkem ze začátku roku, a vy vůbec netušíte, o co se jedná, pak vězte: Russell T. Davies, autor kultovního seriálu Queer as Folk, se letos v lednu předvedl s dalším velice zajímavým projektem. Vytvořil totiž jakési teplé universum a propojil příběhy postav tří pořadů.

Cucumber je drama o osmi hodinových epizodách, na něj navazuje osm půlhodinek komediálního Banana, a na ten pak osm trochu netradičních desetiminutovek dokumentárního Tofu. Zásadním faktem je pak to, že byť jsou tyto tři počiny kompaktním celkem, dokonale fungují i jeden bez druhého, takže nemusíte hned nutně vidět všechny najednou.


Thumbnail Play icon

Všechny tři seriály netradičně propírají tradiční témata a motivy: sex, lásku a vztahy. Seriál Cucumber byl v produkci už od roku 2006, a až později, v listopadu 2013, bylo oznámeno, že jej doplní Banana a Tofu. Pro někoho možná záhadné názvy těchto tří pořadů pramení z vědecké studie o mužské erekci, v níž je škála tvrdosti složena právě z tofu, banánu a okurky.
O čem konkrétně jsou pak jednotlivě?

Cucumber

„Okurka“ se točí okolo homosexuála Henryho (Vincent Franklin), muže ve středním věku, kterému se zhroutí celý svět po katastrofálním rande s jeho přítelem Lancem (Cyril Nri). Henry musí začít od píky, a tak se rozhodne nastoupit na palubu nového života se zcela neznámými pravidly.

→ Seriál je zaměřen především na G publikum.

Banana

„Banán“ se zabývá LGBT mládeží z Manchesteru, z blízkého okolí postav „Okurky“. Narozdíl od seriálu Cucumber, který se soustředí výhradně na život jednoho gaye, Banana věnuje pozornost širšímu LGBT spektru. Každý díl je tak zaměřen na jinou hlavní postavu.

→ L fanynkám se budou líbit epizody 2, 3 a 6, zaměřené čistě na L charaktery.

Tofu

„Tofu“ je kratičký a velice otevřený dokumentární webseriál, který uvádí novinář a známý youtuber Benjamin Cook. Zaměřuje se na různé názory na sex ve 21. století z pohledu několika naprosto odlišných respondentů. Těmi jsou mj. i herci výše zmíněných seriálů, ale i neznámé osoby přímo z řad lidu.

Foto & zdroj: Channel4

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z

Reklama