Spawn
0/100 - 0×

Spawn

Legendární komiks Todda McFarlanea se po více než dvaceti letech vrací na plátna. Pod režijní taktovkou samotného autora se pokusí napravit rozporuplný dojem z předchozí inkarnace.

USA | 0 | V přípravě
žánr
Fantasy, Hororový, Komiksový

Remake snímku Spawn získává nové scenáristy, produkce se konečně hýbe kupředu

Remake snímku Spawn získává nové scenáristy, produkce se konečně hýbe kupředu

Scenáristi snímků Joker a Captain America: New World Order se chopí tvorby nového remaku kultovního Spawna. Nová adaptace slavného komiksu Todda McFarlana je tak nejblíže za poslední léta.

4 0
6.10.2022

První film vycházející z McFarlanova legendárního komiksu debutoval v kinech v roce 1997 a přes svou lacinost se stal kultem. V hlavní roli se v něm objevili Michael Jai White, John Leguizamo a Martin Sheen, finančně ale film neudělal díru do světa a zcela očekávaně se nedočkal pokračování. Přesto je dnes brán jako kultovní béčko a Spawn stále zůstává oblíbenou komiksovou postavou, která stojí mimo vesmíry gigantů DC a Marvel. Proto McFarlane dlouho usiloval o to, aby mohl jeho příhody znovu převést v eRkovém snímku na plátna.

Původní film je béčkovou klasikou. Foto: New Line Cinema

Remaku se chopilo studio Blumhouse Productions a producent Jason Blum, nově pak známe i jména scenáristů. Hlavním scenáristou projektu bude Scott Silver, který společně s Toddem Phillipsem nachystal Jokera a aktuálně dokončuje i jeho pokračování Folie à Deux. Vedle Silvera se na scénáři podílí i Malcolm Spellman, jenž má za sebou seriály The Falcon and The Winter Soldier a Bel-Air a aktuálně připravuje i čtvrtou sólovku Captaina Americy s podtitulem New World Order.

Ústřední scenáristickou dvojici doplní ještě začínající tvůrce Matt Mixon. Do hlavní role Ala Simmonse alias Spawna se nadále počítá s Jamiem Foxxem. Oscarový herec má s komiksovými projekty své zkušenosti, koneckonců se objevil jako Electro ve dvou marvelovkách. Vedle něj se měl původně objevit i další letitý marvelovský veterán Jeremy Renner. Hawkeyův představitel ale podle všeho od projektu odstoupil.

Foxx míří do další komiksové role. Foto: Sony Pictures

Nový Spawn by do kin mohl dorazit někdy v průběhu let 2024 a 2025. Oba dva scenáristi jej patrně uvedou až po dokončení svých dalších komiksových restů.

Jak se vám líbí nový tvůrčí tým remaku Spawn?

Diskuze /1

HellTsuku

Že film vznikne na to už moc nevsázím, na tohle se čeká dost dlouho.

6.10.2022 | 10:30:45
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů