Star Wars: Tales of the Jedi (Star Wars: Příběhy rytířů Jedi)
82/100 - 38×

Star Wars: Tales of the Jedi(Star Wars: Příběhy rytířů Jedi)

Chybí vám seriál Star Wars: The Clone Wars? Tak to jste tady velice správně. Dave Filoni ve svých vlastních poznámkách našel pár nedovyprávěných příběhů, které nám budou vyprávěny skrze nový seriál. Dojde na známé postavy, jejichž minulost je zahalena stínem.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 15 minut
žánr
Akční, Animovaný, Fantasy

S02E01: The Path of Fear

S02E01: The Path of Fear

Generál Grievous se svou droidí armádou Separatistů napadá planetu Dathomir, kde se nachází i Morgan Elsbeth. Ta jako jedna z mála masakru přežije, když ji zachrání horský klan. Jenže Separatisté si najdou cestu i sem a Morgan v sobě probouzí potřebnou nenávist.

cz sk
4.5.2024
15 minut

Zajímavosti k epizodě

Abychom dosyta pochopili vše, co se stalo v epizodě The Path of Fear, musíme se vrátit do února 2012. Tehdy se vysílala již čtvrtá řada animovaného seriálu Star Wars: The Clone Wars. Darth Sidious si začal uvědomovat, že učednice Hraběte Dooku sílí, což pro něj představuje hrozbu. Nařídil tedy svému učedníkovi, ať se o ni postará a zlikviduje ji. Dooku ale selže a Asajj Ventress atentát přežije.

Dooku si následně vyhlédne nového učedníka na Dathomiru a Ventress se pokusí sabotovat snahu svého bývalého mistra. Savage Opress se sice na krátkou chvíli skutečně stane novým učedníkem Dartha Tyranuse, ale v tajnosti pracuje pro Ventress. Ta se ve vhodný moment pokusí svého bývalého mistra zabít za asistence Opresse, ale i její atentát je neúspěšný.

(Jakou spojitost má epizoda The Path of Fear s animovanými The Clone Wars? Foto: Disney+)

Následně se Ventress vrací do vyhnanství na domovský Dathomir. Dooku plný hněvu dává dohromady separatistickou armádou a pod velením generála Grievouse Separatisti zaútočí na Dathomir. Právě v tento moment se animované Klonové Války prolínají s epizodou The Path of Fear. Dathomirské čarodějky krutě narazí a prohrávají boj s generálem Grievousem.

V boji nepřežije ani Matka Talzin, která pro noční sestry představovala velkou naději. V epizodě The Path of Fear se taktéž dozvíme, že rukou Grievouse zemře i matka Morgan Elsbeth. Zdá se, pokud to Filoni ve svém dalším projektu zase nezmění, tak Morgan Elsbeth je skutečně jednou z posledních přeživších. Pokud si tedy chcete seriál pěkně propojit, doporučujeme taktéž zhlédnout epizodu Massacre, která vás navnadí na boj mezi Separatisti a čarodějkami z Dathomiru.

Epizoda The Path of Fear tak přibližuje příběh původu Morgan Elsbeth a rozšiřuje, co už víme ze seriálu Ahsoka. Samotná dvacetiminutová epizoda Massacre se plně věnovala Asajj Ventress. I kdyby tedy Filoni už tehdy uvažoval o nějaké Morgan Elsbeth, nezbylo by mu v dané epizodě místo na tento vedlejší příběh. Proto jsme se ho dočkali v samostatném seriálu a v této krátké epizodě.

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
RagnarokCzD

Jakože špatný to nebylo … jen mi trochu uniká jakej to mělo plnit účel.

Co novýho a zásadního jsme se tu měli dozvědět?

23.5.2024 | 0:24:09
tom99

Úderný, svižný, efektivní. Takový byl začátek na planetě Dathomir s generálem Grievousem. S horským lidem zápletka už malinko zpomalila, ale stále mám pocit, že epizoda splnila svůj účel.

webmaster, grafik
5.5.2024 | 21:15:45

Filtr seriálů