Star Wars: Tales of the Jedi (Star Wars: Příběhy rytířů Jedi)
82/100 - 38×

Star Wars: Tales of the Jedi(Star Wars: Příběhy rytířů Jedi)

Chybí vám seriál Star Wars: The Clone Wars? Tak to jste tady velice správně. Dave Filoni ve svých vlastních poznámkách našel pár nedovyprávěných příběhů, které nám budou vyprávěny skrze nový seriál. Dojde na známé postavy, jejichž minulost je zahalena stínem.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 15 minut
žánr
Akční, Animovaný, Fantasy

S02E02: The Path of Anger

S02E02: The Path of Anger

Morgan se snaží své nápady prodat Galaktickému Impériu, ale to o ně nemá zájem. Elsbeth se usídlila na planetě Corvus, kde se pokouší vytvořit prosperující kolonii. Její síla a schopnosti neuniknou admirálu Thrawnovi, který dá Morgan prostředky pro realizaci jejích plánů.

cz sk
4.5.2024
15 minut

Zajímavosti k epizodě

Ve druhé epizodě s Morgan Elsbeth se posuneme v čase, přesto nevíme o kolik přesně. Proslýchá se, že druhý díl se odehrává zhruba devět až dva roky před rozhodující bitvou o Yavin. Bohužel nemáme více indicií, jak přesně dané období určit. Děj se tak může odehrávat zhruba ve stejný čas jako seriál Obi-Wan Kenobi či hra Star Wars Jedi: Survivor, nebo taktéž může sahat již k začátkům Povstání, kdy jsou aktivní i Povstalci na planetě Lothal (první či druhá série).

Epizoda The Path of Anger ukazuje známé postavy z animovaných i hraných seriálů. Opět vidíme Thrawna, který je teprve admirálem a nemá tak svou typickou bílou uniformu. Thrawn se poprvé (v kánonu) představil na začátku třetí řady Star Wars: Rebels, kde již byl velkoadmirálem. Tato epizoda se tak zákonitě musí odehrávat před ní.

(Thrawn, Rukh a Palleon v jedné z nejlepších epizod s Morgan Elsbeth. Foto: Disney+)

Thawn už tehdy přemýšlel zcela jinak než většina imperiálních důstojníků. V Morgan Elsbeth viděl skrytý potenciál. Viděl v ní to, co by Impériu mohla dát. Tento kalkul se velice povedl, neboť Elsbeth byla Thrawnovi naprosto věrná a planetu Corvus držela pod svou ochranou i po pádu Impéria. Thrawn ale nemá kamarády. Pouze spojence, které využívá. A tento kalkul se mu povedl, neboť Elsbeth byla rozhodujícím článkem k jeho návratu do hlavní galaxie. Více se dozvíte v seriálu Ahsoka.

V epizodě taktéž vidíme Gilada Pellaeona, dalšího bezmezně důvěřivého imperiála, který věří v Thrawnovy schopnosti. A nesmíme zapomínat na Rukha, dobře známého asasína z planety Honoghr. Toho můžeme znát z původní Thrawnovy trilogie (stejně jako Pellaeona) a taktéž ze čtvrté řady již zmíněného seriálu Star Wars: Rebels. Kratičká epizoda o délce čtrnácti minut nám tedy nabídla pohled na tři důležité postavy z předaleké galaxie.

Důležitý je ale i příběhový oblouk Morgan Elsbeth. Ta po masakru na Dathomiru hledala nový domov. Usídlila se na planetě Corvus, která beznadějně potřebovala vůdce a směr. Morgan využila této příležitosti a planetu zcela ovládla. Její lid tohoto rozhodnutí následně litoval, ale nikdo nebyl dostatečně silný, aby se Elsbeth postavil. Tedy až do další epizody, kterou si rozebereme zase příště.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
RagnarokCzD

Já nevim, na jedný straně je to skvěle provedený, tohle mělo i zajímavej děj a tak vůbec …

Na druhý straně ale upřímně nechápu proč cejtil Filoni potřebu sebrat Thrawnovi jeho Defendery a předat vymyšlení toho projektu uplně náhodný ze zadele vycucaný postavě. :(

Fakt nebyl jinej způsob jak ji zapojit? :(

23.5.2024 | 0:27:27
Tony-Z

Čokoliv, co dává hloubku světu, ať už pži pohledu na Republiku, Impérium nebo Separatisty beru. A tohle to dělá.

5.5.2024 | 23:04:48
tom99

Vlastně jediná epizoda, která byla skutečně o Impériu. Na to, že seriál nese název této organizace, tak to moc o něm vlastně není. Tady to ale sedlo jako prdel na hrnec. Jasně, vše je hrozně zrychlené, ale vidět Thrawna, Rukha a ostatní bylo fajn.

webmaster, grafik
5.5.2024 | 21:16:55
Filip Ondrej

Thrwna jsem si opravdu užil. Rukh vypadá mnohem lépe v této animaci + kapitán Pelleon. Dílek do skládačky, který pomůže současnému dění během Mandaloriana.

5.5.2024 | 9:51:03

Filtr seriálů