Star Wars: Tales of the Jedi (Star Wars: Příběhy rytířů Jedi)
82/100 - 38×

Star Wars: Tales of the Jedi(Star Wars: Příběhy rytířů Jedi)

Chybí vám seriál Star Wars: The Clone Wars? Tak to jste tady velice správně. Dave Filoni ve svých vlastních poznámkách našel pár nedovyprávěných příběhů, které nám budou vyprávěny skrze nový seriál. Dojde na známé postavy, jejichž minulost je zahalena stínem.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 15 minut
žánr
Akční, Animovaný, Fantasy

S02E03: The Path of Hate

S02E03: The Path of Hate

Když se k moci dostává Nová Republika, vysílá svého velvyslance na planetu Corvus, kterou chce zařadit do členských planet Nové Republiky. Jenže Corvu nyní vládne Morgan Elsbeth, která se nechce vzdát své moci a stále věří v sílu Impéria. Nová Republika tak uštědří velkou lekci.

cz sk
4.5.2024
15 minut

Zajímavosti k epizodě

Třetí díl s názvem The Path of Hate se posunul oproti minulé epizodě rázně v čase. Galaktické Impérium bylo oficiálně poraženo a nacházíme se zhruba pět let po Epizodě VI, kdy byla zničena druhá Hvězda smrti a padl císař Palpatine. Morgan Elsbeth stále přebývá na planetě Corvus, kde svými vyděračskými způsoby stále ovládá celý systém.

Místní obyvatelstvo z toho není nadšené, ale nemá dostatek sil, aby se Elsbeth postavilo. Elsbeth je stále věrná Impériu, i když sama tuší, že tato organizace rázně oslabila. Jenže embargo funguje skvěle a na Corvus se nedostanou přesné informace o konci Občanské války z jádra planet. Světlem nadějí je Nová Republika, která se snaží rozšířit svou působnost a nabídnout pomoci všem planetám. Nadura a její delegace chce odebrat moc Morgan Elsbeth a nabídnout planetě Corvus členství v Nové Republice. Elsbeth se ale dokáže o vetřelce postarat a svůj pád alespoň trochu oddálit.

(Třetí epizoda s Morgan Elsbeth slouží jako jasné pojítko k Mandalorianovi. Foto: Disney+)

Zajímavé je to, že v samotném závěru epizody Nadura volá o pomoc. Nevolá ale Novou Republiku, ale kontaktovala Bo-Katan Kryze, kterou moc dobře známe z animovaného seriálu Star Wars: The Clone Wars a dnes už hlavně i z Mandaloriana. Proč kontaktovala právě Bo-Katan Kryze a proč ta by měla právě pomoci?

Vysvětlení je jednoduché. Seriál se nám snaží přiblížit události ve druhé sérii Mandaloriana. Bo-Katan Kryze nejspíše o planetě Corvus řekne Ahsoce Tano. Ta se tam vydá a začne pomyslně válčit s Morgan Elsbeth. Din Djarin v mezičase vyhledá Bo-Katan Kryze, která mu sdělí, kde se jeden z posledních Jediů (Ahsoka) aktuálně nachází. Jde tak o jasnou časovou posloupnost a nyní máme všechny díly do skládačky.

Celý díl spíše sloužil jako pojítko k Mandalorianovi, nic moc nového jsme se o Morgan Elsbeth nedozvěděli. Bohužel už nezbylo v seriálu místo na prohloubení vztahu mezi Morgan a Thrawnem. Taktéž jsme se nedozvěděli nic konkrétního o jejích vizích a komunikaci s Thrawnem napříč galaxiemi. Bohužel patnáctiminutová stopáž je zkrátka málo a ne na vše zbyl čas. Tak snad někdy příště.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
RagnarokCzD

Já nějak asi vůbec nechápu co se tady dělo …

  • Republiku vykreslili jako totálně neschopný kretény …
  • Morgan jako typicky Disneyovskýho padoucha …
  • A taky mě asi minulo proč se rozhodla nechat vypálit lesy? O_o

Jako alespoň je to krátký, ale je neuvěřitelný že Filoni dokáže i v 15minutový epizodě prostě mrhat časem … tahle mi totiž příšla naprosto zbytečná.

23.5.2024 | 0:32:10
Tony-Z

Ufff, no nic moc. To jako Republika nevěděla, kde má své vyslance A co vlastně jsem se dozvěděli krom toho, že Morgan je zlá, protože je zlá?

5.5.2024 | 23:06:10
tom99

Nějaké přesné napojení na Mandaloriana a začátek Ahsoky byl nutný, tudíž naprosto rozumím tomuto dílu. A já si ho vlastně i užil. Nepřijde mi ale, že bychom se po těchto třech epizodách dozvěděli o Morgan něco závratně nového. Neměl přece o tom pojednávat seriál?

webmaster, grafik
5.5.2024 | 21:18:21

Filtr seriálů