Star Wars: Tales of the Jedi (Star Wars: Příběhy rytířů Jedi)
81/100 - 37×

Star Wars: Tales of the Jedi(Star Wars: Příběhy rytířů Jedi)

Chybí vám seriál Star Wars: The Clone Wars? Tak to jste tady velice správně. Dave Filoni ve svých vlastních poznámkách našel pár nedovyprávěných příběhů, které nám budou vyprávěny skrze nový seriál. Dojde na známé postavy, jejichž minulost je zahalena stínem.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 15 minut
žánr
Akční, Animovaný, Fantasy

S02E04: Devoted

S02E04: Devoted

Barriss Offee sleduje poslední dny Republiky a dostává nabídku, která se neodmítá – může se stát součástí nových nástupců Jediů, kteří budou kontrolovat chaos v novém Galaktickém Impériu. Barriss Offee tak musí bojovat o život a na smrt, aby zaujala své místo mezi Inkvizitory.

cz sk
4.5.2024
15 minut

Zajímavosti k epizodě

Po třech epizodách s Morgan Elsbeth se přesouváme k Barriss Offee, bývalé padawance Luminary Unduli. Barriss jsme poprvé viděli ve filmu Star Wars: Epizoda II – Klony útočí, kde se objevila v pár záběrech a zúčastnila se taktéž závěrečné bitvy o Geonosis. Mnohem větší roli ale měla v animovaném seriálu Star Wars: The Clone Wars, kde se postupem času sblížila třeba s Ahsokou Tano.

Největší roli ale dostala v závěru páté řady, která se vysílala v roce 2012 až 2013. Museli jsme tedy čekat více než deset let, abychom se dozvěděli, jak příběh Barriss Offee skončil (resp. pokračoval). Barriss si uvědomovat, že Jediové již nejsou ochránci míru v Galaxii, ale stali se z nich vojáci Republiky. Svůj nesouhlas s aktuálním směrem řádu Jediů dala hlasitě najevo, což až vyústilo v atentáty v samotném Chrámu Jediů. Barriss Offee byla zatčena Anakinem Skywalkerem a do konce Klonových válek zůstala ve vězení. Ona je také hlavním spouštěčem, kdy Ahsoka Tano ztratila víru v řád Jedi a posléze ho nadobro opustila.

(Příběh s Barriss Offee nám přibližuje praktiky mezi Inkvizitory a rychlý pád Jediů. Foto: Disney+)

Čtvrtá epizoda s názvem Devoted začíná v den Rozkazu 66, tzn. celých 19 let před Epizodou IV. Barriss z dálky sleduje, jak její bývalý domov hoří, Republika padá a moci se ujme Galaktické Impérium. Jelikož Klonoví vojáci mají dle Rozkazu 66 zabíjet pouze Jedie, což už Barriss není, automaticky na ni nezaútočí. Barriss dostává druhou šanci a Galaktické Impérium ji dává možnost zabojovat v novém uskupení – aktuálně se dávají dohromady Inkvizitoři, kteří mají za úkol ulovit přeživší Jedie.

Barriss prakticky nemá na vybranou a chopí se šance o přežití. V dané epizodě je krásně vidět, jak Offee nemá absolutně žádné informace zvenčí, tudíž netuší, jak Republika padla – co je pravda a co je lež. Dostávají se k ní pouze zprostředkované informace o zradě Jediů. Barriss za vedení Veleinkvizitora projde první zkouškou, kdy v sobě probudí patřičný hněv. Ve druhé zkoušce musí zabít svého oponenta, čímž se z ní stává nový Inkvizitor, které bude mít pod správou sám Darth Vader.

Kromě Veleinkvizitora a Vadera můžeme mezi ostatními vidět i Čtvrtou sestru (pravým jménem Lyn Rakish), která se třeba mihla v seriálu Obi-Wan Kenobi. Vaši pozornosti neunikl určitě ani Marrok, tajemný bojovník ze seriálu Ahsoka, který je zde živ a zdráv (není pod mocí dathomirských čarodějek a Morgan Elsbeth, pozn. red.). No a nesmíme zapomínat taktéž zatím na nepojmenovaného inkvizitora z posledního dílu Tales of the Jedi, který velice rychle padl v souboji s Ahsokou Tano.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
RagnarokCzD

Tak už vůbec netušim proč jsme do teď marnili čas s Morgan. O_o

Jedna věc mi tu vadí, když byl vydán rozkaz 66 … Rex se pokoušel dostat s Ahsokou přes vojáky argumentováním, že „už není Jedi“ … a nefungovalo to. Jakto, že na Baris to funguje? O_o

23.5.2024 | 10:27:27
Michal_

Schématické, hloubka postav nulová.

7.5.2024 | 18:42:39
Kubaskou

Hvězda navíc za Vadera, jinak pořád meh..

6.5.2024 | 19:58:51
Tony-Z

Něco málo o Inkvizitóriu a prvních dnech Impéria. Vůbec nebylo špatné.

5.5.2024 | 23:07:30
BuuxXxa

prva aspon trosku pozeratelna cast

5.5.2024 | 22:46:35
tom99

Nejlepší epizoda celé série, která splnila mé očekávání. Uvězněná Barriss sleduje, co se stalo s jejím řádem Jediů, za které bojovala a kterých se vlastně do poslední chvíle zastávala (jako ochránců míru). Přerod v Inkvizitora byl v rámci stopáže uvěřitelný, jinou možnost vlastně neměla.

webmaster, grafik
5.5.2024 | 21:19:43

Filtr seriálů