Obi-Wan Kenobi
66/100 - 84×

Obi-Wan Kenobi

Na konci filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů Obi-Wan čelil své největší ztrátě, protože se proti němu obrátil jeho přítel Anakin Skywalker a padl celý řád Jediů. O deset let později se Obi-Wan objevil na Tatooinu, pouštní planetě, kde se začal skrývat před světem.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), James Earl Jones (Darth Vader), Vivien Lyra Blair (Leia Organa), Moses Ingram (Reva Sevander), Rupert Friend (Veleinkvizitor), Sung Kang (Pátý Bratr), Kumail Nanjiani (Haja Estree), Indira Varma (Tala Durith), O'Shea Jackson Jr. (Kawlan Roken), Joel Edgerton (Owen Lars), Bonnie Piesse (Beru Lars), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Jimmy Smits (Bail Organa), Simone Kessell (Breha Organa)

Veleinkvizitor

Veleinkvizitor

Specializuje se na lov Jediů po celé galaxii. Sám je ale trpěliví, protože ví, že Jediové nedokážou odolat svému kodexu a dobrosrdečnosti.

Sezóny 1
2022 - 2022

¨

Veleinkvizitor, jak už ostatně jméno napovídá, je velitelem všech ostatních Inkvizitorů. Inkvizitoři jsou většinou bývalí Jediové, kteří se přidali na temnou stranu, když padla Republika. Nejedná se o Sithy, ale pouze o uživatele temné strany Síly, kteří se přímo zpovídají (samozřejmě včetně Veleinkvizitora) Darth Vaderovi a v širším měřítku i Galaktickému Impériu.

Veleinkvizitor společně se svými Inkvizitory loví zbloudilé a přeživší Jedie. Jednou je taková výprava, kdy se náhodou doslechnou o Jediovi z hospodské historky, přivede na písčitou planetu Tatooine. Veleinkvizitor se sem vydá společně s Pátým Bratrem a Třetí sestrou. Zvlášť se Třetí sestrou má velké problémy, protože se jedná o impulzivní ženu, která je naprosto posedlá hledáním Obi-Wana Kenobiho, a nebojí se zajít za hranu nepřípustnou i pro ostatní Inkvizitory.

Sám Veleinkvizitor je ovšem trpělivý. Ví, že Jediové se většinou loví sami. Jejich kodex, dobrosrdečnost a touha pomoci je donutí zasáhnout a pomáhat obyčejným lidem v galaxii, čímž se samozřejmě prozradí. To pak mají Inkvizitoři o dost jednodušší práci. Veleinkvizitor padne čtyři roky před Bitvou o Yavin, kdy je zabit bývalým padawanem Kananem Jarrusem.

Profil postavy ze seriálu Star Wars: Rebels najde: ZDE

Foto: Disney+

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KarlCZ

Jako docela dobrej, ale taková divná postava nakonec.

2.7.2022 | 19:33:59
RagnarokCzD

Mě se jeho zpracování docela líbí … přijde mi že je povahově docela podobnej sidiousovi, ne takovej ten násilnickej vztekloun jako většina Sithů, ale zákeřná mrcha co čeká na tu správnou chvíli kdy udeřit … doufejne že dostane víc prostoru. :3

Jen teda hned v prvním dílě mě dost zklamalo, že Inkvizitoři jednak nedokážou pracovat společně … a jednak (a to je asi horší) tenhle frajer zachránil život svýmu cíli. :(

Mrzí mě, že Disney si prostě netroufne ukázat uživatele temný strany takový, jaký skutečně maj bejt … tenhle týpek se podle mě bude spíš vytahovat hodností a sázet na přirozenou autoritu z ní pramenící, než aby ty co si ho dovolej neposlechnout prostě ztlouk do bezvědomí, jak by správně měl. :(

//Edit: Somehow Grand Inquisitor returned … proboha proč. -_-

22.6.2022 | 12:05:00
tom99

Myslím, že je to druhá šance pro postavu, aby ukázala co v ní je. Ten úvod byl mocný a měl skvělou řeč. Snad nebude jen podpůrnou postavou a ukáže, co v něm je.

webmaster, grafik
27.5.2022 | 14:15:17

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Na každé postavě ve Star Wars záleží. Už na tom si tehdy potrpěl i George Lucas, který dával naprosto vedlejším postavám jména a dokonce celé příběhy. Naštěstí v této tradici pokračuje i studio Disney, který dává pěkný background bezdomoveckému klonovi z Daiyu.

Novinky

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor stoprocentně nemá zapotřebí se do role Obi-Wana Kenobiho vracet, přesto o to stojí on sám. Do role je zapálený a hned po poslední klapce pospíchal za režisérkou celého projektu a sděloval ji své nápady na případnou druhou sérii, o kterou by velice stál.

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama