Obi-Wan Kenobi
66/100 - 84×

Obi-Wan Kenobi

Na konci filmu Star Wars: Epizoda III – Pomsta Sithů Obi-Wan čelil své největší ztrátě, protože se proti němu obrátil jeho přítel Anakin Skywalker a padl celý řád Jediů. O deset let později se Obi-Wan objevil na Tatooinu, pouštní planetě, kde se začal skrývat před světem.

USA | 2022 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney+ | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi
hrají
Ewan McGregor (Obi-Wan Kenobi), James Earl Jones (Darth Vader), Vivien Lyra Blair (Leia Organa), Moses Ingram (Reva Sevander), Rupert Friend (Veleinkvizitor), Sung Kang (Pátý Bratr), Kumail Nanjiani (Haja Estree), Indira Varma (Tala Durith), O'Shea Jackson Jr. (Kawlan Roken), Joel Edgerton (Owen Lars), Bonnie Piesse (Beru Lars), Hayden Christensen (Anakin Skywalker), Jimmy Smits (Bail Organa), Simone Kessell (Breha Organa)

Breha Organa

Breha Organa

Královna Alderaanu, která se snaží mladou Leiu vychovat nejlépe, co to jen jde. S princeznou jsou ale problémy.

Sezóny 1
2022 - 2022

Breha se narodila na Alderaanu a jejím manželem je republikový senátor Bail Organa. Breha taktéž slouží jako královna mírumilovného Alderaanu. Bail a Breha vždy usilovali o holčičku a osud jim k tomu dopomohl. Když Padmé Amidala porodila dvojčátka a bohužel při porodu zemřela, holčička "Leia ":character:14657 skončila právě u Baila a Brehy.

Jelikož musel být její původ utajen, jméno Skywalker Leia nikdy nepoužívala. Breha své adoptivní dceři nikdy moc nevyprávěla o své původní matce a otci. Naopak se snažila ze své dcery vychovat co nejdokonalejší princeznu, která bude ctít alderaanské tradice. S Leiou je to ovšem malinko těžší. Po svém otci a matce je tvrdohlavá a ráda si dělá své věci po svém.

S Brehou se setkáváme deset let po událostech Pomsty Sithů. Breha má časté problémy s výchovou své dcery. Leia je bohužel právě při jednom neuposlechnutí matky unesena námezdními lovci, za kterými stojí jedna z inkvizitorů – Reva. Jelikož jsou Bail a Breha zoufalí a nevědí, na koho se obrátit v případě nouze, nažhaví starý comlink a požádají o pomoc starého mistra Jedie Obi-Wana Kenobiho, v jehož silách je Leiu nalézt a snad dopravit do bezpečí zpět domů.

Foto: Disney+

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
RagnarokCzD

Prakticky úroveň komparzu … ale stejně jako její manžel, alespoň nepřekáží.

22.6.2022 | 12:17:27
tom99

Dostala více prostoru v jednom díle než v celé prequelové trilogii. A je přesně taková, jakou jsem si ji představoval.

webmaster, grafik
4.6.2022 | 15:56:48

Reklama

Galerie

Galerie

Zajímavosti

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Bezdomovecký klon z Obi-Wana dostal jméno a taktéž příběh

Na každé postavě ve Star Wars záleží. Už na tom si tehdy potrpěl i George Lucas, který dával naprosto vedlejším postavám jména a dokonce celé příběhy. Naštěstí v této tradici pokračuje i studio Disney, který dává pěkný background bezdomoveckému klonovi z Daiyu.

Novinky

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor už teď má nápady na druhou sérii

Ewan McGregor stoprocentně nemá zapotřebí se do role Obi-Wana Kenobiho vracet, přesto o to stojí on sám. Do role je zapálený a hned po poslední klapce pospíchal za režisérkou celého projektu a sděloval ji své nápady na případnou druhou sérii, o kterou by velice stál.

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama